Co je nového ...

NABÍDKA FOTOGRAFIÍ

Milí rodiče,

paní Kopecká, která nás na začátku každého školního roku fotí může zajistit výrobu fotografií z 1. a 2. ročníku. Cena za 1 ks -  Kč 35,- Pokud máte zájem, zapište se do přiloženého dokumentu, uveďte počet kusů k jednotlivým fotografiím (do středy 9. prosince 2020)

INFORMACE K VÝUCE platné od 30.11.2020

Milí rodiče a druháčci,

v pondělí 30.11.2020 budeme ve škole už konečně všichni, hurá! S příchodem starších školáků dochází k některým změnám v organizaci vyučování. Měli bychom co nejdůsledněji dodržovat všechna nařízení vlády – kromě hygieny, také omezení kontaktů mezi jednotlivými skupinami. Proto budou mít jednotlivé ročníky odlišný nástup do výuky.

Co pro nás – druháčky – tedy platí od 30. listopadu 2020:

• VÝUKA 7,35 hod. 11,25hod. (4 vyuč. hodiny)

ČÍTANKU si děti nosí pouze na hodiny čt/ps – PO, ČT, PÁ. Prvouku jen v PO,ČT. Pokud budeme některou z učebnic potřebovat v jiný den, necháme si ji uloženou v lavici.

• čas vyhrazený pro příchod do školy (šatny) – POUZE   7,20hod.7,30hod.

• .ranní družina není v provozu, dřívější příchod dětí není tedy možný

• .velkou přestávku trávíme dle počasí na školní zahradě – vhodné oblečení

• .OBĚD – po obědě si můžete děti vyzvednout v cca 12hod.

Odhlášky obědů provádějte individuálně – všechny děti mají obědy automaticky objednané.

• .ŠKOLNÍ DRUŽINA – odpolední – děti jsou v homogenní skupině

- provoz do 16,00hod.

.    .

PLÁNOVANÉ KONZULTAČNÍ HODINY (ÚT 1.12.2020) se konat NEBUDOU. Případný náhradní termín bude včas oznámen.

Sledujte pravidelně stránky školy, popř. webové stránky naší třídy. NZ

..

MS Teams od 19.10.2020

Informace k novému prostředí videokonferencí naleznete zde

VZDÁLENÁ VÝUKA

Milí rodiče,

ráda bych Vám poskytla informace týkající se naší distanční (vzdálené) výuky. S dětmi jsem si dnes připomněla, jakým způsobem jsme pracovali během jarního uzavření škol. Rozhodla jsem se, že formu zachovám – budu nadále chystat na každý den novou webovou stránku, na které dětem zadám cvičení a úlohy z pracovních sešitů, učebnic i nachystaných pracovních listů. Na stránce vždy děti najdou také odkazy na procvičování učiva, popřípadě výukové video a trochu zábavy a uvolnění.

Jak se dostanou děti ke stránce s úkoly na daný den?

Na webu zsstezery.cz kliknou na záložku ORANŽOVÁ TŘÍDA, zde v Navigaci zvolí záložku VZDÁLENÁ VÝUKA a vyberou příslušný den. Budou nás provázet naše oblíbená zvířátka a kliknutím na jejich bříško se rozbalí stránka s úkoly. Dnes jsme si „cestičku“ k úkolům několikrát vyzkoušeli v počítačové učebně. Červeně vyznačené úkoly budu chtít odeslat prostřednictvím aplikace WHATSAPP ke kontrole v den zadání (prosím tímto rodiče, kteří ji ve svém telefonu nemají o její stažení, pokud mají děti již svůj vlastní telefon, mohly by se o posílání úkolů pokusit s Vaší pomocí samy). Ostatní úkoly si budou děti kontrolovat pomocí tlačítka KONTROLA nebo si je společně projdeme při videokonferenci. Nechejte děti pracovat především samostatně, jsou to už přece velcí druháci a šikulové, chvilku to třeba bude trvat, ale oni to zvládnou.

Protože je distanční výuka povinnou součástí vzdělávání, je potřeba, aby se jí všechny děti pravidelně účastnily. Každý den bude probíhat část výuky on-line prostřednictvím meet.jit.si, kdy se bude třeba v daný čas přihlásit do své skupiny. Skupiny zůstanou zachovány ve stejné podobě jako na jaře i s odkazy na vstup do meet.jit.si. Rozpis předmětů a časů jednotlivých skupin naleznete zde. Vstupy do meet.jit.si Vám raději opět posílám v mailu. Zítra krátce vyzkoušíme spojení – časy a skupiny zde.

Aktivity zadané v předmětech VV, PČ, TV, HV jsou zcela dobrovolné, ale myslím, že děti určitě některé z nich pobaví nebo se něco nového dozvědí.

Předem moc děkuji za Vaši spolupráci, trpělivost a také technickou podporu při on-line výuce. Věřím, že vše opět skvěle zvládneme. Prostě musíme. Hodně zdraví Nina Ziklová