DOMÁCÍ ÚKOLY

18.2.2021

ČTENÍ

Čti nahlas pohádku O RYBÁŘI A RYBCE - svoji hlasovou nahrávku celé pohádky mi pošli na WhatsApp.

ODMĚNA ZA TVÉ ČTENÍ JE zde

PSANÍ

PÍSANKA str. 38 procvič psaní vlastních jmen - dopiš zbývající řádky

PRVOUKA

PS str. 38/3 a str. 39/5 na PONDĚLÍ

15.2.2021

ČESKÝ JAZYK

NAHRÁVKA domácího úkolu - poslechněte si pozorně slova a napište je do DÚ sešitu, oddělte je čárkou (nahrávku si můžete kdykoliv zastavit a znovu pustit)

MATEMATIKA

v DÚ sešitu vypočítek příklady na násobení 2 a políčka vybarvi správnou barvou podle výsledku

12.2.2021

ČTENÍ

O víkendu si přečtěte příběh VEVERKA z kopie, kterou jste dostali ve škole. Rozděl si čtení na více částí. Nakonec zkus vypracovat úkoly k textu, najdeš je na druhé straně kopie.

PRVOUKA

V PS Prvouky na str. 36/2 nakreslete do přichystaných okének, co jste měli v sobotu nebo v neděli ke SNÍDANI, OBĚDU a VEČEŘI.

MASOPUSTNÍ ÚTERÝ

V předchozích letech jsme se v nadcházející sobotu scházeli v masopustním průvodu Stěžerami, zpívali, říkali jsme říkadla, smáli se a hodovali. Tento rok bohužel nemůžeme veselici prožívat všichni společně. V rámci naší třídy a našeho oddělení školní družiny si uspořádáme v úterý 16. 2. 2021 MASOPUSTNÍ ÚTERÝ. Děti mohou v tento den přijít do školy v maškarní masce, zaděláme si těsto na masopustní koblížky a ve družině je společnými silami usmažíme a také si na nich pochutnáme. Kamarádům, kteří do družiny nechodí samozřejmě koblížek schováme na další den. Pomozte tedy dětem s přípravou maškarní masky, vaší fantazii se meze nekladou.