20.1.2022

Milí rodiče prvňáčků,

z důvodu karantény naší třídy bude zítra v dopoledních hodinách probíhat on-line výuka. Je to pro nás výzva, ještě nikdy jsme se takto s dětmi neviděli. On-line část je v prostředí MS Teams, kde se prostřednictvím videokonference spojím s Vašimi dětmi, zbytek výuky probíhá s Vaší velkou pomocí (za kterou předem moc děkuji) samostatně. Kontrolu vypracovaných úkolů provedu po návratu dětí do školy.

Děti jsem rozdělila do skupin po pěti(rozpis skupin najdete v záložce VZDÁLENÁ VÝUKA). Konference pro jednotlivé skupiny jsou naplánované v kalendáři MS Teams. Jestliže se v Teamsech ještě neorientujete, zde jsou přímé odkazy na schůzky.

1. skupina

2. skupina

3. skupina

Pokud by se Vám spojení nepodařilo navázat, nezoufejte, úkoly, které budeme plnit při setkání, najdete v zadání označené barevně. Zadání úkolů + seznam věcí k on-line výuce hledejte v záložce VZDÁLENÁ VÝUKA pod datem 21.1.2022.(úkoly budou vložené až ráno před zahájením výuky, seznam je k dispozici již teď)

Zajistěte, prosím, aby děti měly všechny uvedené pomůcky a sešity, PL ... nachystané u sebe a nemusely tak nikam odbíhat. Děkuji mnohokrát za spolupráci a berme zítřek jako zkoušku, doufám, že budeme trávit čas především ve škole, ale štěstí přece jen přeje připraveným.

Hezký zbytek dne Nina Ziklová

5.1.2022

11. 1. 2022 proběhnou konzultační hodiny formou on-line setkání v prostředí MS Teams.

Na schůzku se připojíte přes kalendář nebo proklikem ZDE .

Po kliknutí na obrázek se, prosím zapište k vybranému času. Časy jsou orientační, budu se snažit je dodržet.

23.12.2021

Děti pod stromkem objevily SLABIKÁŘ – všichni jsme se na něj už moc těšili. Slabikář dostaly děti domů a ponechají si ho na domácí čtení. Ve škole máme druhý, nebudou tedy muset tuto učebnici přenášet. Splnění domácího úkolu ze čtení zaznamenávejte vždy svým podpisem a datem čtení na ČTECÍ KARTĚ (je vložená za obalem společně s barevnou záložkou - i tu mají děti 2x, nechejte si ji doma).

Ve SLABIKÁŘI už děti zvládnou číst slova a věty na stránkách 4 – 20, budu ráda, když si každý vánoční den zkusíte kousíček některé stránky s dětmi nahlas přečíst.

Prvňáčkové také dostali VÁNOČNÍ DENÍK – nejedná se o úkoly, je to zábava, kdo bude v deníčku pracovat, může po Vánocích přinést.

7.12.2021

VÁNOČNÍ BESÍDKA u prvňáčků

Milí rodiče, Vánoce už se opravdu blíží a tak je čas Vás informovat, jak bude probíhat vánoční radovánky ve třídě u prvňáčků. Veselit se budeme poslední den před vánočními prázdninami.

U prvňáčků obstarává dárky Ježíšek. Jak mu pomoci zjistíte po rozkliknutí obrázku s dárečky.

V tento den se nebudeme učit, první a druhou hodinu si užijeme malou vánoční dílničku - co na ni budou děti potřebovat se dozvíte prostřednictvím ÚKOLNÍČKU. Ve zbývajícím čase si pak zazpíváme koledy, připomeneme někreré vánoční tradice, dáme si cukroví a vánoční čajík  a samozřejmě rozdáme dárečky, které pod stromeček nadělí Ježíšek. Pokud budou chtít děti obdarovat ještě své kamarády, je to na Vás rodičích, jak se doma s Vaším prvňáčkem domluvíte. Ve škole děti dostanou čas na předání, nebudu je však v tento okamžik nějak organizovat. Já osobně bych dárečky nechala jen na Ježíška. Každý by si pod stromečkem jeden dárek vybral a spokojení budou všichni stejně...

Věřím, že se nám náš poslední školní vánoční den vydaří!

7.12.2021

SPOLEČNÉ TŘÍDNÍ FOTO - objednané fotografie jsou již zhotovené Kč 35,-/ks.

Fotografie předám dětem po zaplacení. Prosím o uhrazení částky do čtvrtka 9.12. 2021.

SEZNAM ZÁJEMCŮ ZDE.

26.11.2021

30. 11. 2021 proběhnou konzultační hodiny formou on-line setkání v prostředí MS Teams.

Na schůzku se připojíte přes kalendář nebo proklikem ZDE .

22.10.2021

11.10.2020

TESTOVÁNÍ

V den testování předáváme seznamy žáků s potřebnými údaji zodpovědným osobám, které provádí AG test ze slin. Do seznamu může být uvedena i e- mailová adresa, na kterou bude zaslán certifikát o výsledku testu - do seznamu tedy uvedu Váš mail (pouze kontakt na matku), pokud chcete jinak, dejte mi vědět prostřednictvím ÚKOLNÍČKU.

Platnost antigenního testu je 3 dny, certifikát je možné též stáhnout v mobilu, v aplikaci Tečka (po zadání rodného čísla dítěte).

PŘÍSPĚVEK ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNY NA POHYBOVOU AKTIVITU

Potvrzení o úhradě plaveckého kurzu Vám bude vydáno školou. Vyplněnou žádost o příspvek pošlete po Vašem prvňáčkovi a já ji předám k potvrzení paní hospodářce.

DĚKUJEME VŠEM, KTEŘÍ SE ZAPOJILI A SVÝMI POVEDENÝMI VÝROBKY ROZVESELILI PROSTRANSTVÍ PŘED MÍSTNÍM OBCHODEM.

19. října 2021     16,00 - 17,30hod.

Těším se na osobní setkání ve škole - 1. třídě. Po kliknutí na obrázek se, prosím zapište k vybranému času. Časy jsou orientační, snad se bude dařit je dodržet. Do školy vcházejte s respirátorem.

NABÍDKA VÁNOČNÍHO FOCENÍ

Zjišťujeme zájem o fotky vašeho dítěte s vánočním motivem. Jde o focení organizované paní Kopeckou, bude fotit pouze děti a jejich sourozence navštěvující naši školu. Focení se sourozenci, kteří nejsou našimi žáky bude třeba domluvit s paní fotografkou individuálně. Svůj zájem/nezájem zapište do tabulky, kterou objevíte po kliknutí na obrázek.

NABÍDKA SPOLEČNÉ FOTOGRAFIE

Zájemci o společnou fotografii - cena Kč 35,-. Zapište do tabulky počet kusů. Tabulka ZDE.

DALŠÍ AKCE ...           zapište si do diáře

26. října 2021 - Návštěva ZOO Dvůr Králové - projektový den mimo školu - bližší info upřesním

20. června - 24. června 2022 - ŠKOLA V PŘÍRODĚ