NOVINKY

NÁŠ PRVNÍ CELÝ ŠKOLNÍ TÝDEN

10.9.2021

Milí rodiče prvňáčků,

určitě Vám Váš školáček každý den vypráví, co všechno jsme ve škole dělali ... Bylo toho dost, mohlo se tedy stát, že na některou z činností pozapomněl...

.

.

Co jsme tedy tento týden dělali?

.

- povídali si a rozvíjeli komunikační dovednosti, naučili se krátké říkanky

- učili se, jak si nachystat školní potřeby, jak pozdravit jako školák, kde je ve škole která místnost a k čemu slouží, no prostě, jak to ve škole funguje

- určovali jsme počet různých předmětů, rozvíjeli postřeh paměť a pozornost, hráli si se stíny, hledali rozdíly

- zkoušeli jsme rozkládat jednoduchá slova na hlásky (P-E-S, L-E-S) a zase je složit, poslouchali první hlásku ve slově

- uvolňovali jsme ruku, motali klubíčka, kreslili čáry

- stříhali, lepili, vybarvovali

- cvičili s míčem, běhali

- zazpívali si s paní učitelkou lidové písničky, hráli na rytmické hudební nástroje

- poznali psa jménem Lucky, který "štěká" po anglicku

o přestávkách svačili, dodržovali pitný režim, hráli si, poslouchali čtení na pokračování o kočkopsovi Kvídovi...

.

...  prvňáčky musím pochválit - snažili se všechno zvládnout, jak nejlépe umějí, jen některé pusinky a nožičky si občas dělají, co chtějí, to potom musí zakročit zvoneček a připomenout dětem, že už jsou z nich školáci a je třeba respektovat dohodnutá školní pravidla.

.

Přeji všem krásný víkend a v pondělí se těším opět na shledání s Vašimi prvňáčky - nezapomeňte společně nachystat školní tašku a dát do pořádku penál.

.

.

A ŠKOLA NÁM ZAČÍNÁ ...

31.8.2021

Vážení rodiče a především milí prvňáčkové,

... tak zítra nám to začne, už konečně budete opravdovými školáky - prvňáčky. Všichni ve škole se na nové žáčky už moc těšíme, nejvíc ze všech paní učitelka. Rodiče prosím, přečtěte si pozorně následující řádky, aby "náš" první společný den byl co nejkrásnější a nezastřely ho případné zmatky.

.

.

PROGRAM

.

1. Příchod na OÚ v 7,40 hod., kde proběhne testování dětí AG testem - testování budou provádět paní vychovatelky ze ŠD. (NEZAPOMEŇTE: roušku nebo respirátor pro sebe a svého prvňáčka) 

.

2. Po otestování se přesunete na školní zahradu, kde všechny žáky přivítá a prvňáčky odekoruje paní ředitelka a paní starostka.

.

3. Prvňáčci odcházejí ze zahrady se svou paní učitelkou a rodiči jako první, do školy vstoupíme hlavním vchodem a zastavíme se v šatnách, kde si děti najdou skříňku dle vylosavané značky, přezují se a i s rodiči půjdou do své třídy. (přezůvky - si ve škole už nechají - zkontrolujte, zda jsou PODEPSANÉ)

.

4. U vchodu do 1. třídy bude paní hospodářka vybírat finanční částku Kč 300,- do žákovského fondu. (z důvodu navýšení příspěvku na žáka z Kč 200,- na Kč 500,- je částka do fondu ponížena a některé pomůcky a potřeby, které jsem dětem předem zakoupila, budou hrazeny z tohoto navýšení)

.

5. Ve třídě se společně přivítáme, dostanete informace pro příští dny týkající se školy i školní družiny, možná si dáme první úkol. (Školní taška nebo batoh není první den potřeba)

.

6. Rozloučíme se a budeme se těšit na další společný školní den - tentokrát už ale bez rodičů.               (cca v 9,00 hod.)

.

.

POKUD BY NÁM POČASÍ NEPŘÁLO, SEJDEME SE PO OTESTOVNÁNÍ VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ.

.

Přeji krásný zbytek posledního prázdninového dne a klidnou noc. Zítra na viděnou. 

Paní učitelka Nina Ziklová