pátek 16.10.2020

pozdrav

český jazyk

1. V sešitu "Český jazyk - OPIS, PŘEPIS" máš předepsané řádky s e. Procvič ruku, ukliď místo, rovně si sedni a napiš řádky stejně hezky jako včera do písanky. Pošli fotku.

2. Přečtu Ti slabiky. Otevři si stránku a opakuj po mně. (POSLECH + STRÁNKA) (Pro rodiče: Pokud čtu rychle nebo nejde otevřít stránku a poslech najednou, prosím, přečtěte dětem tři řádky, děti po vás opakují. DĚKUJI!!!) Z oranžových řádků si jeden vyber, přečti ho a nahraj. Já budu hádat, který jsi mi poslal.

3. Další práce tě čeká v černobílé živé abecedě. Na straně 16 vybarvi všechny slabiky podle NÁVODU

4. Poslední úkol z českého jazyka! Jsi stále v černobílé živé abecedě na straně 16. Podívej se na spodní obrázky. Zakroužkuj je barevně podle začáteční slabiky. Barvy použij stejné jako v minulém úkolu. Pošli mi fotku celé stránky. DĚKUJI.

5. A na konec KAHOOT.

angličtina

Good morning, children!

Dneska nás čekají nová slovíčka. Věřím, že zvládneme během videosetkání všechna slovíčka probrat.

Polly a Jack chodí do školy. Stejně jako vy potřebují k práci ve škole spoustu věcí. Podívej se na OBRÁZEK, co všechno na vyučování nosí.

V další práci Tě navede VIDEO.

POSLECH č.1.

POSLECH č.2

POSLECH písnička

Popros mamku nebo taťku, aby Ti vytiskli KOPII. Barvi pouze okénka s puntíky. Jak se anglicky jmenují předměty, které se objevily? (Pokud nemůžete tisknout, dětem ani nečtěte a ozvěte se mi. Příští kopii spolu vyřešíme)

videosetkání

CO budeš dneska potřebovat?

tabulku, fixu, slabiky z živé abecedy (prosím, vystřihněte z prostředka ma, mo, me, mi, mu, uložte do obálky, budeme postupně dodávat další), barevnou živou abecedu, zelenou písanku

splněné úkoly