Vlastivěda

Čtvrtek 4. 3. 2021

Při dnešní výuce budeme pokračovat dalšími obdobími pravěku. Samostatně vypracujte do sešitu zápis č. 3 ZDE. Pošlete obvyklým způsobem do 5.3.

Užijte si prázdniny a po nich se těším opět na viděnou :-)

Čtvrtek 25. 2. 2021

Dnes se při výuce ponoříme do pravěku. Samostatně vypracujte do sešitu zápis ZDE. Nezapomeňte na zaslání obrázku přes Teams do úterý 2. 3. Při výuce budete také potřebovat tabulku na BINGO . Pro inspiraci ji máte zde. Stačí nakreslit na mazací tabulku nebo na papír.

Můžete se podívat také  na film ZDE

Čtvrtek 18. 2. 2021

Začínáme s další částí vlastivědy, a to s nejstaršími  českými dějinami. Při výuce se pustíme do kapitoly Lidé a čas. Samostatně si vypracujete zápis do sešitu dle návodu ZDE. Obrázek mi zašlete nejpozději v úterý 23. 2. Děkuji.

Pondělí 15. 2. 2021

Dnes máte naplánované opakování z vlastivědy : Mandarinky od 11. 00 do 11. 30 hodin

Pomeranče   od 11. 30 do 12. 00 hodin

Ve čtvrtek začneme s dějinami, učebnici si vyzvednete ve škole dle pokynů pana učitele.

Ať se vám práce daří:-)

Čtvrtek 11. 2. 2021

Dnes si zopakujeme učivo a doplníme téma Ochrana přírody. Vaším úkolem je zapsat do sešitu z učebnice na straně 37 - odstavec ZAPAMATUJ SI. K němu nakreslíte alespoň 2 zákazové značky, které se vztahují k pravidlům ochrany přírody.

V pondělí 15. 2. si napíšete opakovací testík a pustíme se do dějin:-)

Čtvrtek 4. 2. 2021

Dnes se budeme učit o průmyslu v ČR. Po výuce si napíšete zápis. Z učebnice na straně 35 opíšete první odstavec. Pod zápis opíšete, případně nalepíte  Přehled průmyslových odvětví a výrobků ZDE.

Místo opisování výrobků můžete ke každému odvětví průmyslu  nakreslit obrázek.

Čtvrtek 28. 1. 2021

Milí čtvrťáci,

přesto, že dnes dostanete pololetní  vysvědčení, musíme pracovat jako vždy. Čeká nás  téma NEROSTNÉ SUROVINY ČR. Po výuce si nalepíte do sešitu zápis, který máte u sebe a dokončíte PL str. 21. Pošlete mi ho nejpozději do úterý 2.2. do 14.00 hodin.

Věřím, že druhé pololetí bude pro nás všechny radostnější a prožijeme ho ve škole.

Užijte si prázdninový pátek:-)

J. Pavlů

Čtvrtek 21. 1. 2021

Dnes nás čeká téma  Půda a zemědělství ČR. Zápis máte u sebe, po výuce si ho nalepíte do sešitu. Pro jistotu ZDE. Připravila jsem vám  také krátké opakování, které  máte možnost vypracovat dnes od 8.00 do 12.30 hodin.

Na PL č. 9  Půda a zemědělství vypracujte cvičení 1, 2  nejpozději do úterý 26. 1. a pošlete  první i druhou stranu přes chat. Kdo už poslal str. 18, znovu nemusí. Děkuji.

At se vám daří!

Čtvrtek 14. 1. 2021

Dnes nás čeká téma: Počasí a podnebí ČR . Do sešitu si napište zápis  ZDE , dokreslete symboly počasí a vypracujte PL str. 18, který máte u sebe.

Čtvrtek 7. 1. 2021

Milí čtvrťáci,

potkáváme se v novém roce bohužel opět na dálku. Věřím, že jste si užili Vánoce i prázdniny a v pohodě zahájili poslední měsíc 1. pololetí školního roku. Přála bych si, abychom pracovali ve shodě a vyhnuli se společně problémům při hodnocení vaší práce.

Dnes si zapíšete do sešitu zápis - povodí, úmoří a vypracujete PL str. 16,17. , který máte u sebe. Zašlete mi ho stejným způsobem jako panu učiteli. Pro jistotu ZDE.

Děkuji a těším se na viděnou:-)

J. Pavlů

Zápis Orientace v krajině ze dne 26. 11. 2020