Vlastivěda

Pondělí 19. 4.

Milí páťáci,

dnes budeme pracovat opět na dálku a dokončíme zásady vyučování J. A Komenského. Přidáme ještě další téma: Doba osvícenská. Samostatně vypracujte zápis do sešitu ZDE.

Pondělí 29. 3. 2021

Dnes nás při výuce čeká pokračování dění po bitvě na Bílé hoře. Vypracujte zápis ZDE a pošlete  do středy 31. 3. Pak už vás čekají prázdniny a Velikonoce:-)

Pondělí 22. 3. 2021

Milí páťáci,

dnes máme naplánovaný jiný režim než obvykle. V čase, kdy nebudete zkoušeni, podívejte se na dvě videa : Bílá hora a Poprava českých pánů. Pak si  přečtěte učivo v učebnici a napište zápis č. 6 ZDE.

Podmínkou při zkoušení je zapnutá kamera. Rozdělila jsem vás takto:

10. 30 - 11. 00 Johanka, Adélka, Tom, Kuba H., Dorotka, Naty

11.00 -  11. 30 Terezka N., Andrejka, Anetka, Vaňďa, Amélka, Verča

11.30 -  12. 00 Terezka F., Bára, Míša, Nelly, Luky, Niki

12.00 - 12. 30 Kuba T., Pepa, Magda, Monča, Ota, Kuba J.

Budete v určeném čase připojení a já vás  budu jednotlivě zvát. Pokud by někdo měl nějaký vážný problém, dejte mi vědět a domluvíme si náhradní termín, případně konzultaci ve škole.

Pondělí 15. 3. 2021

Milé děti,

jarní prázdniny se staly minulostí a my se dnes s chutí opět pustíme do vlastivědy. Jsme odpočatí, půjde nám to určitě skvěle. Při výuce probereme poslední část opakování ze čtvrtého ročníku. Do sešitu si vypracujte zápis č. 5 ZDE. 

Rozhodla jsem se, že vás příští týden jednotlivě vyzkouším. Podmínky si domluvíme. 

Pondělí 1. 3. 2021

Milí páťáci,

doufám, že dnes nám půjde opakování z minulých hodin  hladce a probereme další část učiva. Do sešitu si vypracujte zápis č.4, který najdete ZDE. Nezapomeňte opět poslat, a to nejpozději do čtvrtka  4. 3. 

Středa 24. 2. 2021

Dnes budeme pokračovat v opakování učiva  ze 4. ročníku. Do sešitu přepište a doplňte zápis ZDE. Zašlete přes Teams do pátku 26. 2. Někteří stále nepochopili, že je třeba zadanou práci a termíny plnit. Nebudu připomínat komu co chybí, ale evidenci mám přesnou a určitě ji využiji jako podklad k hodnocení. 

Těm, kteří se snaží a mají vše v pořádku, děkuji :-)

15. 2. 2021

Dnešní výuku věnujeme další části opakování učiva ze 4. ročníku: Příchod Slovanů, Sámův kmenový svaz, Velkomoravská říše. Pokyny pro zápis do sešitu najdete ZDE. Zašlete obvyklým způsobem přes Teams do čtvrtka 18. 2. 2021.

8. 2. 2021

Dnes byla situace mnohem lepší a radostnější  než minulý týden. Desetiminutovku jste zvládli velmi dobře. Mám téměř všechny doplněné mapy. Ještě mi chybí logické řetězy. Někteří si s nimi dali opravdu práci a ti ode mně dostanou i pěknou známku. Kdo odbyl, napsal 3 informace a z toho jednu špatnou, nemůže očekávat kladnou reakci.

Učebnici dějin si vyzvedněte zítra ve škole od 12.30 do 14.00 hodin. Pokud s tím máte problém, napište mi přes chat. 

ÚKOL: zapsat do sešitu dle pokynů ZDE. Odeslat snímek zápisu i chybějících logických řetězů, a to nejpozději v pátek  12. 2. do 14.00 hodin. Děkuji. J. Pavlů

2. 2. 2021

Milí páťáci,

mám vás ráda, ale z toho, co jste mi předvedli v pondělí, jsem byla hodně zklamaná. Samozřejmě ne všichni. Ale těch, kteří se alespoň částečně podívali na učivo, bylo opravdu málo. Tuto úroveň práce rozhodně neakceptuji! Přidávám další úkol.

Do slepé mapy Evropy, kterou jste dostali, dopište názvy států. Termín splnění samostatné práce a zaslání obrázků přes Teams na moje jméno,  je nejpozději do 7. 2. do 18.00 hodin. Vyplněnou mapu vložte do sešitu. J. Pavlů

1. 2. 2021

Milé děti,

dnes si zopakujeme, co už víme o Evropě  a podíváme se na zajímavé kulturní památky. Do příštího týdne  t.j. 8. 2. se seznámíte s kapitolou "Cestujeme po Evropě", kterou najdete  včetně obrázků v učebnici na str. 67 - 73.  Samostatným úkolem k uzavření zeměpisné části učiva  je vytvoření 3 logických řetězů do sešitu - dle vzoru na straně 74, ale na téma Evropa. Tato práce bude součástí hodnocení. 

Pondělí 25.1. 2021

Milí páťáci,

na konci tohoto týdne vás čekají kromě vysvědčení také prázdniny, takže se máte na co těšit:-) Dnes budeme probírat hospodářství a obyvatelstvo Evropy. Při výuce si povíme, jak bude vypadat zápis. Připravte si PL str. 48, zápis obyvatelstvo.

Pondělí 18. 1. 2021

Zdravím vás všechny v novém týdnu:-) Dnes si při výuce zkontrolujeme PL a zopakujeme, co jsme se dosud naučili o Evropě. V úterý  19. 1. budete psát test od 11. 30 hodin. Bylo by pro vás lepší, pokud byste mohli pracovat na počítači.  

Pondělí 11. 1. 2021

Milé děti,

dnes se budeme zabývat podnebnými pásy Evropy a životem v nich. Samostatně si napíšete do sešitů zápis z učebnice  na str. 63 dole:  ZAPAMATUJ SI. Pak si dopíšete zápis, který jsem vám dala  - Podnebné pásy na území Evropy (dle výuky, učebnice str. 64) a nalepíte do sešitu. Dále vypracujete PL str. 46 a 47. Ten si společně zkontrolujeme za týden 18. 1.  Ale pozor, následně vás bude čekat také opakovací test. 

Těším se na viděnou. J. Pavlů

Pondělí 4. 1. 2021

Milí páťáci,

věřím, že vstupujeme do příjemnějšího kalendářního roku, než byl ten minulý. Zároveň nám začíná poslední měsíc 1. pololetí školního roku, bohužel na dálku. Byla bych ráda, kdybyste přistupovali ke své práci zodpovědně a společně bychom se dokázali  vyhnout nepříjemnostem při hodnocení. Dnes si ve škole vyzvednete připravené pracovní listy a zápisy. Při online výuce vám vysvětlím, jak budeme dále postupovat a dokončíme PL Vodstvo Evropy, který máte u sebe. 

Těším se na viděnou :-)  J. Pavlů

Pondělí 23. 11. 2020

Milé děti,

 začíná poslední týden vzdálené výuky a nás čeká další ze sousedních zemí ČR - Německo. Zápis najdete zde. Ve čtvrtek 26. 11. vám zadám vlastivědný kvíz č. 2. Počítejte s tím, že po návratu do školy budeme opakovat na známky Slovensko a Polsko.

Středa 18. 11. 2020

Milí páťáci,

protože se  uvidíme až příští pondělí, a to je dlouhá doba, máte následující úkol.

Doplňte a nalepte nebo napište zápis do sešitu  zde.  V učebnici najdete  učivo  o Polsku na straně 52.

Společně pak vše zopakujeme. Ale nezapomeňte, že Slovensko už máte umět. 

Těším se na vás:-) Třeba budeme mít štěstí a potkáme se všichni zase už ve škole!

Pondělí 9. 11. 2020

Milí páťáci,

začíná nám další týden naší virtuální školy.  Dnes budeme probírat sousední stát ČR - Slovensko.

Zápis zde  vytiskněte, doplňte a nalepte do sešitu. Můžete si ho saozřejmě napsat sami, ale bude vám chybět mapa.

Pondělí 2. 11. 2020

Vítám vás všechny zpět ve škole a doufám, že prázdniny byly příjemné i dostatečně dlouhé:-)

Dnes se při videokonferenci pustíme do Evropy.

Vaším úkolem tento týden je zapsat do sešitu zápis zde a vytisknot mapu, doplnit dle pokynů a vlepit k zápisu do sešitu zde.

Kdo byste měl problém s mapou, napíšete mi na zs.stezery@seznam.cz, já ji  vytisknu a vyzvednete si  list dle domluvy ve škole. 

Pátek 23. 10. 

Milí páťáci,

chválím všechny, kteří vypracovali a odevzdali včas vlastivědnou olympiádu. Doufám, že jste dostali zpět hodnocení. Zkusila jsem prodloužit termín  ostatním na dnešek, snad se mi to povedlo. Mrzí mě, že musím toto řešit, domluva byla jasná.  Protože je to olympiáda, bude mít po prázdninách druhé kolo. Body se budou sčítat a dobré skóre bude mít  určitě význam  při hodnocení vaší práce.

Užijte si prázdniny a pokud se neuvidíme ve škole, uvidíme se v pondělí 2.11. s první skupinou od 10.30 hodin při online výuce. J. Pavlů

Pondělí 19. 10. 

Dnes jsme při videokonferenci  opakovali ČR, zadala jsem vám ke zpracování do čtvrtka 22.10. vlastivědnou olympiádu. 

Procvičte si učivo ještě zde v několika cvičeních :-)

Čtvrtek 15. 10.

Prohlédněte si obrázky a přiřaďte objekty do správného kraje. Obrázky pojmenujte.

Nápověda:  číslo 8 - hrad Bouzov, číslo 9 - Vítkovické _ _ _ _ _ _ _ _ _, číslo 10 - Kroměříž,
číslo 14 - hrad Švihov

Zde