Výchovy

Čtvrtek 21. ledna - TV

• Oběhni celý pokoj 5x
  • Přeplaz pokoj 2x tam a 2x zpět

Zatancuj si TADY - když hraje hudba, tanči (podle sebe nebo tak, jako ve videu) a když přestane hrát, zůstaň 10s v pozici, jako na obrázku :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Středa 20. 1. - HV

• Konečně k nám zavítala zima.
  • Poslechni si, jak si zimu představuje ve svém hudebním díle skladatel Antonio Vivaldi: (stačí si poslecnout první dvě minuty).
  • Připomeň si písničku z 1. třídy o sněhové vločce: .
  • Zatanči si v teple domova mezi vločkami: ,.

Úterý 19. ledna - VV

Venku je teď pořádná zima a tak se zkus po venkovní koulovačce zahřát teplým čajem nebo kakaem. Až ho budeš mít před sebou, zkus ho zachytit na obrázek .... Tady máš inspiraci :-)

Pondělí 18. ledna - TV

Roztoč dnes kolo a splň 5 úkolů! :-)

Středa 13. ledna - HV

• Minulý týden jsme si připomínali ruského hudebního skladatele Petra Iljiče Čajkovského.
  • Tento skladatel napsal mnoho skladeb, oper i baletů. Nejslavnějším baletem je zmiňovaný Louskáček. Dalším baletem je Labutí jezero.
  • Podívej se na ukázku nejznámější části baletu Labutí jezero:.
  • Zatanči si spolu s baletkou nebo si připomeň ruský tanec kozáček: .

Úterý 12. ledna - VV

Koláž

= na zvolený podklad lepíme jiné materiály. Vystřižené či utržené kousky novin, papíru, látky .... nebo co se vám líbí :-)

Dnešním úkolem je tedy koláž. Jediné omezující téma je, aby byla zimní :-) Pár ukázek..... Obrázky od vás ráda uvidím :-)

Pondělí 11. ledna

• Udělej 10x skok a zvedej střídavě kolena co nejvýš

Zajdi dnes na procházku a pokud zbyl ještě sníh, postav něco ze sněhu :-) (sněhulák, domeček, housenku, květinu....cokoliv)

Čtvrtek 7. ledna - TV

• Rozcvič se s míčem:

Chyť míč do obou ruk a zvedni ho nad hlavu. Udělej celým tělem 3 kruhy vlevo a 3 kruhy vpravo.

Zkus si míč podávat kolem těla. Před tělem ho vyměníš z levé ruky do pravé a za tělem z pravé do levé. Pak směr otoč.

To samé zkus ještě s nohama. Nepodávej si míč před tělem ale před a za koleny.

Pod nohama si předávej míč ve tvaru osmičky. Pravá ruka ho podá levé shora, levá si ho ze spod bere a následně ho podává pravé ruce shora. Ta si ho ze spod bere a opět podává levé ruce shora ..... (Dělali jsme ve škole, snad si vzpomeneš :-)!...)​

• Zaskákej si přes švihadlo:

snožmo, snožmo s meziskokem, pravou nohou vpřed, levou nohou vpřed a trénuj vajíčko :-)

Středa 6. ledna - HV

• Dnes si nezapomeň zazpívat písničku o třech králích:
  • Víš, že v Rusku slaví Vánoce teprv dnes? Připomeň si právě ruského hudebního skladatele Čajkovského.
  • Čajkovskij napsal mnoho skladeb, psal i hudbu k baletům. Jeden z nejslavnějších baletů je Louskáček. Podívej se na část nazvanou Valčík sněhových vloček: .
  • Tradiční ruský tanec se jmenuje kozáček. Zkus si ho zatančit: .

Pondělí 4. ledna - TV

Roztoč dnes kolo a splň 5 úkolů! :-)

Pondělí 2. listopadu - TV

• Udělej 10x skok a zvedej střídavě kolena co nejvýš

Zkus napsat své jméno pomocí vlastního těla. Popros někoho, ať ti jednotlivá písmenka ze jména nafotí a pošli mi! Uděláme si malou galerii .... :-)

Zvládla jsem to i já, tak se těším na vaše fotky! :-)

Čtvrtek 22. října - TV

• Rozcvič se s míčem:

To samé zkus ještě s nohama. Nepodávej si míč před tělem ale před a za koleny.

• Vem si míč a trénuj dribling. Můžeš střídat ruce, chodit, běhat, dělat dřepy, lehnout si apod. :-)
  • Vyznač si venku nějaký terč a zkus ho míčem zasáhnout. Můžeš si postavit třeba plastovou lahev na nějaké vyvýšené místo nebo jen na trávě udělat z provázku kruh apod.

Čtvrtek 15. října

Tělocvik

• Vyraž na procházku a pořádně se dnes proběhni.
  • Zaskákej si přes švihadlo a trénuj hlavně vajíčko :-).
  • Zkus si venku/doma (opatrně) rozběh a výskok do výšky "nůžky". Nezapomeň, že ke "gumě" běžíme bokem.
  • Vezmi si míč a zaházej si buď o zeď nebo se sourozencem :-).