Co je nového ...

17.4.2021

VRACÍME SE DO ŠKOLY 19. dubna 2021

Milí rodiče, druháčkové,

čas návratu do školy se nezadržitelně blíží, věřím, že se všichni už moc a moc těšíme...

... proto vyžeňte pavoučky ze školní tašky, nachystejte všechno podle uvedeného seznamu...

.

... v pondělí se ve škole sejdeme v 7,30 hod., ranní družina v tento den ještě nebude v provozu, od úterý pak ŠD od 6,30 hod., odpolední družina v provozu již od pondělí - vždy do 16,00 hod...

.

... budeme se testovat v PO a ve ČT vždy ráno... video

(pokud dítě prodělalo onemocnění COVID 19 - nebude testováno po dobu 90 dní od prvního RT-PCR testu s pozitivním výsledkem - k prokázání prodělané nemoci stačí přeposlat SMS zprávu z testování)

.

.

... po skončení výuky v 11,30 hod. - oběd - dětem, které nebudou chodit na oběd, ale stravu chtějí odebírat, musí oběd vyzvednout rodiče do jídlonosiče v budově MŠ - školní jídelně a to v čase od 11,00 do 11,30 hod. (tuto skutečnost je nutné nahlásit paní Pencákové, aby nebyl oběd expedován do jídelny v ZŠ)...

.

.

... pokud nebude žák docházet do odpolední školní družiny, uveďte tuto informaci do DRUŽINÁČKU...

.

.

Případné nejasnosti ráda zodpovím.

... přeji příjemné prožití zbytku víkendu a v pondělí se těším s Vašimi dětmi na shledání.

7.4.2021

INFORMACE K NÁVRATU ŽÁKŮ DO ŠKOLY

DŮLEŽITÉ!!!

21.3.2021

JARNÍ NOVINKY A INFORMACE

.

.

.

.

3 NOVINKY V MS Teams - platí od 22. března 2021

.

1. změna skupin  - najdi si, do které skupiny patříš a na koho se můžeš těšit...

.

.

.

.

2. společné pondělní setkávání  - chceš si společně popovídat a vidět se s ostatními spolužáky - máš možnost vždy v PONDĚLÍ 7,40 - 7,50 hodin

.

3. pomoc učitele - něčemu nerozumíš, potřebuješ to ještě dovysvětlit, přijď ve STŘEDU 10,45 - 11,00 hodin - koukneme se spolu na to ... (napište předem na WhatsApp, co potřebujete probrat, abych si mohla připravit vhodné pomůcky)

.

.

VELIKONOČNÍ KRASLICE

Přijď a pomoz nám ozdobit obří velikonoční kraslice, které zkrášlí okolí školy a střed vesnice.
Jak na to?
Stačí, když se v pondělí 22.3. odpoledne mezi 12. 00 a 15.30 h zastavíš ve školním zahradním altánu. Na místě dostaneš materiál s předkreslenými tvary, které v klidu domova vystřihneš.
Vystřižené tvary dones zpět do čtvrtka 25.3. do 12. 00 hodin. Před budovou školy bude připravený a označený box, do kterého je vhodíš.
Učitelé z vystřižených tvarů sestaví na kraslicích ornamenty. Společně tak vyrobíme originální velikonoční výzdobu.

.

.

KONZULTAČNÍ HODINY

.

Plánované konzultační hodiny přesunuty na 8. dubna 2021v případě zájmu se zapisujte ZDE.

HODNOCENÍ ŽÁKŮ  V DISTANČNÍ VÝUCE více

.

.

28.2.2021

Milí rodiče a druháčci,

jak se tušilo, v pátek večer rozhodla vláda o třítýdenním uzavření škol, tedy i prvních a druhých tříd a také mateřských škol. ZDE - informace k provozu školy. Díky nucené karanténě jsme tento týden fungovali již formou distanční výuky a budeme takto pokračovat i nadále – byla to vlastně taková rozcvička. Všichni zasloužíte velikou pochvalu za plnění úkolů, vzorné přihlašování do videokonferencí, snahu a spolupráci. Od pondělí 1.3.2021 se tedy pro nás vlastně nic nemění, časy videokonferencí zůstávají stejné, učebnice, sešity i pracovní sešity mají děti u sebe a doufám, že si vystačíme i s přichystanými pracovními listy. Naše společná distanční výuka bude probíhat od 1.3. do 8.3. 2021, pak následují týdenní jarní prázdniny (8. – 12.3. 2021) a dále pak opět distanční výuka 15. – 19.3.2021. Doufám a chci věřit tomu, že zavedená opatření přinesou zlepšení nelehké situace a my se budeme moci na konci měsíce března zase setkávat při prezenční výuce v naší krásné škole -  TADY se můžete na okamžik do školy kdykoli vrátit. Pokud by ve vaší rodině vznikl problém s nedostatkem výpočetní techniky (sourozenci na on-line výuce, home office, ...), je možnost vám zapůjčit školní tablet, určitě se mi co nejdříve ozvěte, abychom mohli technické záležitosti včas pořešit. Dolaďte, prosím, také nastavení mikrofonů a kamer na vašich stávajících zařízeních, s některými se opravdu velmi špatně slyšíme a ne vždy vidíme tu část těla, která by s námi chtěla v danou chvíli komunikovat.

Milí rodiče, druháčci, přeji nám všem hodně zdraví, mnoho sil, pytel trpělivosti a vagón klidu. Vím, že to společnými silami dáme, i když je to pro všechny velmi vyčerpávající. Jste skvělí a jsem ráda, že mohu být vaší paní učitelkou. Krásný zbytek neděle a zítra na viděnou. NZ

21.2.2021

KARANTÉNA - informace o distanční výuce

Od pondělí 22.2.2021 do pátku 26.2.2021 bude z důvodu nařízené karantény probíhat pro všechny žáky naší třídy distanční výuka. Setkávat se budeme opět v Teams dle rozvrhu. Zadání samostatné práce bude zde na třídních stránkách v záložce VZDÁLENÁ VÝUKA vždy na každý den zvlášť.

Zítra vyzkoušíme, jak nám bude fungovat spojení, pokud se nedokážete připojit na ČJ a ani na M, nevadí, vím, že je to všechno hodně na rychlo. Od úterý už budu počítat se všemi. Připomínám, že distanční výuka je povinná a pokud se jí ze závažných důvodů nemůže Vaše dítě zúčastnit, bude třeba absenci včas omluvit. 

Výuka bude probíhat ve stejném duchu jako při podzimní karanténě. Společná on-line část a následně zadaná samostatná práce. Chtěla bych Vás moc požádat, zda byste mohli úkoly svých dětí posílat do 16 hod. nebo pokud nestihnete, tak až následující den. Děkuji. Vím, že to spolu s dětmi za Vaší podpory zvládneme.

INFORMACE K VÝUCE platné od 30.11.2020

Milí rodiče a druháčci,

v pondělí 30.11.2020 budeme ve škole už konečně všichni, hurá! S příchodem starších školáků dochází k některým změnám v organizaci vyučování. Měli bychom co nejdůsledněji dodržovat všechna nařízení vlády – kromě hygieny, také omezení kontaktů mezi jednotlivými skupinami. Proto budou mít jednotlivé ročníky odlišný nástup do výuky.

.

Co pro nás – druháčky – tedy platí od 30. listopadu 2020:

.

  • VÝUKA 7,35 hod. 11,25hod. (4 vyuč. hodiny)

.

.

ČÍTANKU si děti nosí pouze na hodiny čt/ps – PO, ČT, PÁ. Prvouku jen v PO,ČT. Pokud budeme některou z učebnic potřebovat v jiný den, necháme si ji uloženou v lavici.

.

.

  • čas vyhrazený pro příchod do školy (šatny) – POUZE   7,20hod.7,30hod.

.

  • .ranní družina není v provozu, dřívější příchod dětí není tedy možný

.

  • .velkou přestávku trávíme dle počasí na školní zahradě – vhodné oblečení

.

  • .OBĚD – po obědě si můžete děti vyzvednout v cca 12hod.

Odhlášky obědů provádějte individuálně – všechny děti mají obědy automaticky objednané.

.

  • .ŠKOLNÍ DRUŽINA – odpolední – děti jsou v homogenní skupině  

                                                                    - provoz do 16,00hod.    

.    .                                

PLÁNOVANÉ KONZULTAČNÍ HODINY (ÚT 1.12.2020) se konat NEBUDOU. Případný náhradní termín bude včas oznámen.

.

Sledujte pravidelně stránky školy, popř. webové stránky naší třídy. NZ

.

..

MS Teams od 19.10.2020

Informace k novému prostředí videokonferencí naleznete zde

VZDÁLENÁ VÝUKA

Milí rodiče,

ráda bych Vám poskytla informace týkající se naší distanční (vzdálené) výuky. S dětmi jsem si dnes připomněla, jakým způsobem jsme pracovali během jarního uzavření škol. Rozhodla jsem se, že formu zachovám – budu nadále chystat na každý den novou webovou stránku, na které dětem zadám cvičení a úlohy z pracovních sešitů, učebnic i nachystaných pracovních listů. Na stránce vždy děti najdou také odkazy na procvičování učiva, popřípadě výukové video a trochu zábavy a uvolnění.

Jak se dostanou děti ke stránce s úkoly na daný den?

Na webu zsstezery.cz kliknou na záložku ORANŽOVÁ TŘÍDA, zde v Navigaci zvolí záložku VZDÁLENÁ VÝUKA a vyberou příslušný den. Budou nás provázet naše oblíbená zvířátka a kliknutím na jejich bříško se rozbalí stránka s úkoly. Dnes jsme si „cestičku“ k úkolům několikrát vyzkoušeli v počítačové učebně. Červeně vyznačené úkoly budu chtít odeslat prostřednictvím aplikace WHATSAPP ke kontrole v den zadání (prosím tímto rodiče, kteří ji ve svém telefonu nemají o její stažení, pokud mají děti již svůj vlastní telefon, mohly by se o posílání úkolů pokusit s Vaší pomocí samy). Ostatní úkoly si budou děti kontrolovat pomocí tlačítka KONTROLA nebo si je společně projdeme při videokonferenci. Nechejte děti pracovat především samostatně, jsou to už přece velcí druháci a šikulové, chvilku to třeba bude trvat, ale oni to zvládnou.

Protože je distanční výuka povinnou součástí vzdělávání, je potřeba, aby se jí všechny děti pravidelně účastnily. Každý den bude probíhat část výuky on-line prostřednictvím meet.jit.si, kdy se bude třeba v daný čas přihlásit do své skupiny. Skupiny zůstanou zachovány ve stejné podobě jako na jaře i s odkazy na vstup do meet.jit.si. Rozpis předmětů a časů jednotlivých skupin naleznete zde. Vstupy do meet.jit.si Vám raději opět posílám v mailu. Zítra krátce vyzkoušíme spojení – časy a skupiny zde.

Aktivity zadané v předmětech VV, PČ, TV, HV jsou zcela dobrovolné, ale myslím, že děti určitě některé z nich pobaví nebo se něco nového dozvědí.

Předem moc děkuji za Vaši spolupráci, trpělivost a také technickou podporu při on-line výuce. Věřím, že vše opět skvěle zvládneme. Prostě musíme. Hodně zdraví Nina Ziklová