knihovna

Martin Rolín

Příběh se odehrává roku 1866. Vypráví o životě profesora Aronnaxe a jeho přátel. Vstoupí na palubu lodi Abraham Lincoln. A vydají se hledat bájného kytovce. Kytovec je napadne a jejich loď je potopena. Zjistí, že je to ponorka. Hlavní hrdinové jsou v ní navždy uvězněni. Ještě knihu nemám dočtenou.
Martin

Adélka Ryklová

Kamarádky Miri a Flora navštěvují koňský ranč. Jejich oblíbená kobylka čeká hříbátko.

Verča Zachatová

Ali Krásová

Bětka Balcarová

Tato kniha je o tom, že Anna je Žid. Takže proti její rodině bojovali Němci. Rodina Anny se schovával v zadní části domu, kde její otec má firmu...

David Capko

Mauglí žije ve vlčí smečce. Učí se jejich zvykům. Vlčice přijala Mauglího do vlčí smečky. Jeho nejlepší přítel je Baghíra. Ta ho učí zvířecí zvuky.

Martinka Vaňková

Emin strýček přiveze do Zoo pandí dvojčata, která si moc nerozumí. Pokud si nebudou rozumět, jadna bude muset jít pryč. Jednou jedna panda Mej Mej uteče. Až po dlouhém hledání jí Ema najde. Nakonec jsou z dvojčat nejlepší kamarádky

Sára Těšíková

Terka Zasadilová

Knížka je o holčičce, která zemřela při autonehodě. Po autonehodě se změnila v psa. Dostala se do útulku, kde si ji vzala tlustá paní s klukem. Nechce si brát psí pamlsky. Vypráví o tom, co se jí  stalo. Její tatínek přežil.