MODRÁ TŘÍDA

AKTUALITY 

Sledujte, co se děje v MODRÉ TŘÍDĚ ...

Angličtina hrou :-)

Zde můžete procvičovat slovíčka z anglického jazyka. (K.M.)

https://wordwall.net/cs/resource/15155906/camping-explore-together-2

https://wordwall.net/cs/resource/12294009/wild-animals-explore-together-2

https://wordwall.net/cs/resource/22229158/lets-explore-2-unit-1

https://wordwall.net/cs/resource/27253601/explore-together-2-unit-2

https://wordwall.net/cs/resource/5927655/clothes-explore-together-2

.

poděkování

Vážení rodiče, milí námořníci,

v úterý jsme se společně rozloučili po našem čtyřletém vzájemném potkávání, ať už ve škole nebo za obrazovkou počítače. Pro mne to byly krásné roky, které jsem mohla strávit po boku Vašich skvělých dětí. Jsem pyšná, že jsem je mohla dovést téměř ke konci čtvrté třídy. Bylo mi ctí, že jsem s nimi i s Vámi mohla spolupracovat a moc Vám proto děkuji za trpělivost, vstřícnost a dobrou komunikaci. Také Vám chci moc poděkovat za milé a krásné dary, které jsem od Vás obdržela. Ačkoli jsem se s některými z Vás rozloučila osobně již v úterý při divadelním představení, budu doufat a budu moc ráda, když se s Vámi potkám také na zahradní slavnosti 28. června.

Přeji Vám pěkný víkend, pěkné letní dny a mnoho úspěchů jak v životě Vašich dětí, tak i v tom Vašem.

Sára L.

Školní fotografie

Vážení rodiče, milí čtvrťáci, 

cena třídní fotografie činí 35 Kč, cena skupinové fotky je 15 Kč. Dále máte možnost přiobjednat si fotku, na které je zachycena celá škola, cena této fotky je také 35 Kč. Pokud byste o ni měli zájem, zapište se do tabulky níže.

Pěkné dny S. L.

.

Informace o červnových akcích

Vážení rodiče, milí námořníci,

jak jistě víte, od 1. 6. nastupuji na mateřskou dovolenou. Na červnové dny mě zastoupí mě paní učitelka Němečková, v hodinách AJ paní učitelka Metelková. Chtěla bych se proto s Vámi tímto rozloučit zde na našich webových stránkách, kde už od června nebudou zadávány informace v tak hojné míře jako doposud :-)

Osobně se s Vámi ráda rozloučím 28. 6. na zahradní slavnosti (informace dostanete do Úkolníčku), případně na představení Čtenářsko-divadelního klubu 31. 5. od 16.00, kam jste všichni srdečně zváni. S dětmi se pak závěrečně rozloučím v den vysvědčení 30. 6. 

V červnu Vás čekají mnohé události a také pololetní testy. Zde je proto seznam akcí:

31. 5. - piknik, divadelní představení od 16:00

3. 6. - Dětský den (s sebou batůžek se svačinou)

8. 6. pololetní prověrka z M

10. 6. - Výlet na Zemědělský den v Mžanech (s sebou batůžek se svačinou, kapesné, vhodné oblečení)

14. 6. - pololetní prověrka z ČJ

16. 6. - pololetní prověrka z Př

28. 6. - Zahradní slavnost

30. 6. - Vysvědčení

Veškeré další akce a informace k nim děti obdrží v tištěné formě v úkolníčcích. 

Tímto Vám děkuji za spolupráci v průběhu 4 let a přeji Vám mnoho zdaru v letech budoucích. Buďte zdrávi, šťastni a spokojeni a mějte se jen a jen dobře.

Vaše Sára Linderová

.

.

.

 

Konzultace

Vážení rodiče,

blíží se nám poslední konzultační hodiny v tomto školním roce. Konzultace budou probíhat v úterý 17. května. Pokud jich chcete využít, zapište se, prosím, do již známé tabulky nejpozději 16. 5. do 18:00.

Také Vás prosím, jestliže se zapíšete na konzultace a daný termín se Vám nakonec nehodí, nezapomeňte mi poslat zpravu, že na ně nedorazíte. Děkuji za pochopení.

Přeji pěkné jarní dny,

S. L.

.

..

.

Poznávačka

Ve středu 27. dubna nás čeká v hudební výchově kvíz v podobě poznávání hudebních nástrojů. Rozklikni si prezentaci a trénuj:

.

.

.

Poznávačka

Ve čtvrtek 31. března nás čeká v přírodovědě kvíz v poznávání jarních rostlin a dřevin nacházejích se v parku. Rozklikni si prezentaci a trénuj:

.

.

.

Změna v rozvrhu a změna konzultací

Vážení rodiče,

z důvodu mého onemocnění, budou v nadcházejícím týdnu menší změny v rozvrhu. Předně v úterý 15. března odpadne odpolední výuka z kapacitních důvodů. Dále termín konzultací bude přesunut z 15. března na 29. března. 

Konzultace budou probíhat ve škole. Pokud jich v tomto termínu chcete využít, zapište se prosím do již známé tabulky. 

Děkuji za pochopení.

S. P.

.

.

.

Informace k příštímu týdnu 

V pátek 25. 2.  budeme mít ve škole karnevalový den. Můžete proto přijít do školy v kostýmu.

.

.

.

ZSPP - DOPLŇUJÍCÍ INFORMACE

SEZNAM LÉKŮ

Pokud děti berou pravidelně léky, vložte je do označeného sáčku a na papír napište dávkování.
U léků, které se berou pouze v případě obtíží, napište projevy, při kterých se berou a opět dávkování. Léky odevzdejte ráno během testování.

INFORMACE ZE ZSPP

Pokud bude na místě dostatečně fungovat wifi, budeme na oficiální stránky školy vkládat stručné informace a fotografie. 

http://www.zsmsstezery.cz

NÁVRAT

V pátek 4. března je naplánován návrat v 15h ke skautské klubovně. Nechte nám prosím volné místo na autobus a v propojovací ulici k Malé Straně neparkujte. Děkujeme

.

V případě nutné potřeby volejte na tel. číslo: 723 465 644 - Radek Martinec. Pokud telefon nepřijmu, zavolám zpět. Vhodnější jsou však SMS zprávy (WhatApp).

.

.

ZSPP 28. 2. - 4. 3. 2022

Máme poslední týden před odjezdem na ZSPP. 

Sněhové podmínky v Radvanicích jsou dobré, výuka začátečníků zde proběhne bez problémů. V Petříkovicích je sněhu méně, pokud zde budou lyžařské podmínky nevyhovující, přejedeme do Mladých Buků. 

Ve středu dostanete nové potvrzení o bezinfekčnosti, které odevzdáte při odjezdu.
Kopii karty zdravotní pojišťovny a potvrzení od lékaře máme vybrané od ledna. 

Zkontrolujte prosím, zda dětem sedí lyžařská obuv (boty nesmí tlačit a ani se nesmí zvedat pata), natrénujte s dětmi zapínání přezkáčů a zkontrolujte, zda není potřeba nechat skluznici lyží navoskovat (skluznice nesmí být šedivá).
Nezapomeňte na helmu a lyžařské brýle. 

Pokud si budete půjčovat lyže od někoho známého, nechte si je seřídit, ať jsou v pořádku vypínací síly vázání a dětem lyže při pádů vypnou (povrzení ze servisu nevyžadujeme). 

.

V případě dotazů pište na email: radek.martinec@zsmsstzery.cz

.

.

.

Poslední info před odjezdem

.

ZSPP  2022

ZSPP 28.2. - 4.3. 2022

Vážení rodiče,
vzhledem k měnícím se mimořádným opatřením Covid 19 upřesňujeme informace o ZSPP konaném od 28. 2. do 4. 3. 2022 v Radvanicích. S Vaším souhlasem budou děti ráno před odjezdem ve škole otestovány AG testem.
Nadále platí, že žák mající příznaky akutního infekčního onemocnění nepatří do školního kolektivu a nemůže se zúčastnit ani školní akce.
Zároveň Vás informujeme, že pokud nebudou příznivé lyžařské podmínky, ZSPP se konat nebude. Proto raději vyčkejte s půjčováním lyžařského vybavení.
O případných změnách Vás budeme včas informovat.
Děkujeme za pochopení a vstřícnost.

                                                                                                                 Vedení ZŠ a MŠ Stěžery

.

Počítáme se všemi přihlášenými, prosím však raději o potvrzení (krátká zpráva na WhatsApp, SMS).
Děkuji

.

.

.

.

.

Nové informace v oblasti mimořádných opatření

Vážení rodiče, informujeme Vás o změnách v oblasti mimořádných opatření COVID 19.

S účinností od 31. 1. 2022 bude platit výjimka z povinného testování ve školách a z povinného testování zaměstnanců obecně pro osoby, které prodělaly laboratorně potvrzené onemocnění covid-19, uplynula u nich doba nařízené izolace a od pozitivního RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2, na jehož základě byla nařízena izolace, neuplynulo více než 30 dnů.

Platí tedy ochranná lhůta 30 dnů od pozitivního výsledku PCR testu; po tuto dobu nejsou osoby povinny podrobovat se testování na školách či pracovištích, o pro prokázání této skutečnosti je tedy nezbytné disponovat potvrzením o pozitivním PCR testu včetně data jeho podstoupení. (Prosíme, pokud se tato skutečnost týká Vašeho dítěte, zašlete třídnímu učiteli potvrzující sms zprávu s datem pozitivního PCR testu dítěte.)

Dále informujeme, že od 31. 1. 2022 osobám, které nevykazují klinické příznaky onemocnění covid-19, prodělaly onemocnění covid-19 potvrzené laboratorně metodou RT-PCR, uplynula u nich izolace nařízená v souvislosti s proděláním onemocnění covid-19 a od prvního pozitivního výsledku RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 30 dní, přičemž tato lhůta počíná běžet dnem následujícím po dni provedení tohoto testu, nebude v tuto ochrannou lhůtu nařízena karanténa v případě, že budou v rizikovém kontaktu s nakaženým. Uvedené se bude vztahovat jak na zaměstnance škol a školských zařízení, tak děti, žáky a studenty.

Děkujeme za pochopení

.

.

.

Rozvrh na druhé pololetí

POZOR ZMĚNA!

Již od úterý 1. února se mění rozvržení vyučovacích hodin. V pondělí 31. ledna však výuka proběhne podle stávajícího rozvrhu, vysvědčení si předáme až 5. vyučovací hodinu a končit tedy budeme ve 12:40. 

ROZVRH NA DRUHÉ POLOLETÍ:

* PO - AJ je konverzační, skupiny vede p. uč. Metelková, Pechancová

** PO, ÚT, ČT - TV povede p. uč. Kloučková

.

.

.

.

Informace o rouškách

Z důvodu omezení rizikových kontaktů a posílání celých tříd do karantén jsme přistoupili v tomto a příštím týdnu k opatření používání roušek i během výuky. V případě individuálních zdravotních potíží dítěte při celodenním nošení roušky kontaktujte třídního učitele.

Děkujeme za pochopení.

.

.

.

ONLIE VÝUKA V PÁTEK 21. 1.

V pátek se sejdeme všichni  online v prostředí aplikace Teams.

1. Český jazyk, 8:30 - 9:00

PŘIPRAV SI: PS, PP, SŠ, ČMR

2. Anglický jazyk, 9:30 - 10:00

PŘIPRAV SI: U, PS, TF, ČMR

3. Čtení/Přírodověda, 10:30 . 11:00

PŘIPRAV SI: U PŘ, S PŘ, TF, ČÍT, SČT

.

.

ZSPP   RADVANICE

24. - 28. ledna 2022 -  ZSPP  Radvanice  (zimní sportovně poznávací pobyt)

V pondělí ráno přijďte v 7.30 do školy, kde odevzdáte BEZINFEKČNOST, ukážete PCR test a případně si před cestou vezmete KONEDRIL. 

Lyže a zavzadla můžete od 7h vykládat u skautské klubovny. 

Nezapomeňte na KNIHU a SPORTOVNÍ BOTY do tělocvičny. 

.

Dle zákona není po dětech do 12 let vyžadován PCR test ani na sjezdovce, ani v ubytování, přesto vás žádáme o objednání na preventivní PCR test. Nejvhodnější by byla sobota dopoledne, termíny jsou prozatím volné, ale rychle se zaplňují. 

ODKAZ NA REZERVAČNÍ SYSTÉM PCR

.

POSLEDNÍ INFO 

.

INFO dva týdny PŘED ODJEZDEM 

Vlek v Radvanicích je díky sporům s majitelem jednoho z pozemků v provozu jen částečně.
Jezdí pouze malý vlek, kde se budou učit začátečníci. 

Tento vlek je od penzionu 950m (lyže si děti budou nechávat u sjezdovky). 

https://www.vlekradvanice.cz/?sekce=home

Zkušenější lyžaři budou přejíždět mikrobusem do Petříkovic. I s navýšenými náklady na dopravu
k vleku v Petříkovicích se chceme vejít do 4 000 Kč, tak jak jsme avizovali.

http://www.skipetrikovice.cz/

Cena (ubytování, strava, doprava a vleky) do 4 000 Kč.

https://www.pensionradvanice.cz/

.

.

.

Pololetní testy

Protože se blíží pololetí, v příštím a následujícím týdnu budou čtvrťáci psát pololetní testy.

10. 1.        Geometrie

11. 1.        Český jazyk

12. 1.        Přírodověda

13. 1.        Matematika

17. 1.        Anglický jazyk

.

.

.

Tvoření v pátek 17. 12.

V pátek nás čeká slibované tvoření. Na něj si připrav tyto pomůcky:

 • Středně velkou zavařovací sklenici
 • 1 cibuli
 • 1 vařené vejce natvrdo
 • Pepř celý

Děkuji, S. P.

.

.

.

Plavecký kemp a informace k besídce

V pondělí 20. 12. a v úterý 21. 12. se uskuteční zmiňovaný plavecký kemp. Informace o pomůckách naleznete v přiloženém dokumentu, prosím jen, přibalte svému dítku do tašky velkou osušku případně župan, do kterého se může, pokud mu bude zima, zabalit.

Kemp se uskuteční v době od 8:00 do 13:00. Z tohoto důvodu bude úterní odpolední vyučování zrušeno! V pondělí se sejdeme nejpozději v 7:15 ve škole, abychom žáky otestovali antigenními testy. V úterý se sejdeme ve stejný čas v 7:15 před školou.

Plavecký kemp je součástí výuky TV za loňský školní rok. Pokud se Vaše dítko ze zdravotních důvodů nemůže plaveckého kempu účastnit, zůstává doma. Jeho nepřítomnost omluvte do ŽK.

Ve středu 22. 12. se uskuteční vánoční besídka. Děti dávají dárky třem vybraným kamarádům. 

Během dopoledne budeme hrát hry, povíme si o vánočních tradicích, zazpíváme vánoční koledy, pochutnáme si na cukroví (letos však z hygienických důvodů nebudeme dělat vzájemné ochutnávky cukroví). Užijeme si takto poslední společný den v roce 2021 a ukončíme jej již v 11:20.

Vám bych tímto ráda popřála, ať jsou Vaše Vánoce plné radosti a pohody a ať je pro Vás nový rok 2022 opravdu šťastný a požehnaný.

Pěkné dny, Sára Pechancová

Informace o posledních prosincových dnech

Dne 7. 12. se uskutečnila poslední lekce plavání školního roku 2021/2022. Proto bude výuka od 13. 12. probíhat dle rozvrhu varianta I. 

Vzhledem k tomu, že dětem schází jeden rok plavecké výuky a také vzhledem k tomu, že vánoční prázdniny nejsou prodlouženy, bude se v pondělí 20. 12. a v úterý 21. 12. realizovat plavecký kemp. Podrobnější informace dostanete v průběhu nadcházejícího týdne.

S. P.

.

.

.

TŘÍDNÍ SCHŮZKA

Vážení rodiče, 

v úterý 30. 11. se uskuteční slibovaná třídní schůzka týkající se zimního sportovně-poznávacího pobytu (lyžáku). Schůzka bude probíhat od 16:30

Po TS budu k dispozici k individuálím konzultacím, pokud se mnou budete chtít probrat konkrétní záležitosti.

S. P.

Pokud se nemůžete třídní schůzky účastnit osobně, je možné se jí účastnit online v prostření Teams. Online TS však bude společná s rodiči páťáků, kteří se také nemohou dostavit a bude proto od 17:00.

Školní noviny

Milí námořníci, vážení rodiče,

s žáky 3. a 4. třídy jsme v rámci Čtenářsko-divadelního klubu vytvořili první podzimní číslo našich Školních novin. Dočtete se v něm, co všechno se za první čtvrtletí tohoto školního roku událo a dozvíte se mnoho zajímavého o podzimu. Přejeme Vám příjemné počtení....

.

Adventní dílna

V pátek 26. listopadu budeme tvořit adventní věnec.

Budeme potřebovat:

 • slaměný věnec (průměr cca 24 cm)
 • drátek
 • větvičky
 • ozdoby dle vlastního vkusu
 • sušené ovoce (pomeranče, citróny)

Protože bychom však přišli o Př, přesuneme si ji na čtvrtek 25. 11. místo Pč.

 

.

oznámení o adventním vystoupení

.

ZIMNÍ SPORTOVNĚ POZNÁVACÍ POBYT 

.

závazná přihláška

.

informace ZSPP

.

.

Domácí úkol z matematiky dne 3. 11. 2021

Čtenářský deník

Milí námořníci,

do pátku 5. 11. odevzdejte ČTENÁŘSKÝ DENÍK.

Co v něm všechno má být?

 • název knihy
 • autor knihy
 • ilustrátor knihy
 • stručný popis děje (minimálně 5 vět)
 • hodnocení knihy
 • obrázek z knihy

Informace o testování na plavání, nabídka třídní fotky

Jak již víte, v den plavání probíhá před vstupem do bazénu testování. Testy jsou tzv. "plivací". Odpovědným osobám předáváme při testování seznam s potřebnými údaji. Nyní bude v seznamu uvedena také Vaše e-mailová adresa, na níž Vám bude zaslán certifikát o výsledcích testu (je platný 48 h).

Na dveřích třídy máme novou třídní fotku (foto viz výše). Je možné si ji objednat - cena 35 Kč.

.

Konzultační hodiny

úterý 19. 10. se poprvé v letošním školním roce konají konzultační hodiny. Konzultace budou probíhat ve škole od 15:40. Pokud konzultací chete využít, vyberte si prosím čas a zapište se, prosím, do již známé tabulky.

.

Vánoční focení

Vážení rodiče,

fotografka Petra Kopecká Vám prostřednictvím naší školy nabízí možnost nechat své děti před Vánoci vyfotografovat. Vzhledem k hygienickým opatřením se tato nabídka vztahuje pouze na žáky naší školy – to znamená, že pokud budete chtít nechat vyfotit Vaše dítko se sourozencem, který nenavštěvuje ZŠ, budete se muset domluvit s paní Kopeckou osobně.

Pokud však budete nabídky vánočního focení chtít využít, zapište se v případě zájmu do tabulky níže do pátku 15. října. Přesný termín focení bude ještě upřesněn. 

.

Výlet do Prahy

Ve čtvrtek 14. 10. se chystáme, jak již víte, do Prahy. Ve středu 13. 10. se však před výletem musíme otestovat. Je proto potřeba přinést ve středu 30 Kč na testy.

.

Dýňohraní

ŠKOLNÍ ROK 2021/2022

Milí námořníci, vážení rodiče,

nový školní rok 2021/2022 zahájíme ve středu 1. září ve třídě již v 7:40.

Den začneme hned prvním úkolem – v šatně si každý námořník vybere skříňku označenou mořským živočichem, ve třídě si pak sedne na místo, kde příslušný živočich je. 

Poté bude následovat povinné testování. Následně se, pokud nám počasí bude přát, přesuneme na školní zahradu, abychom přivítali prvňáčky a skončíme před 9. hodinou.

S sebou: přezůvky a roušku

.

Co nás čeká první dva školní týdny

Ve čtvrtek 2. září nás čekají třídnické práce a skupinové hry pro utužení kolektivu.

S sebou: aktovkuobaly na sešity (pokud již máte nakoupeno – minimálně 6 A4, 12 A5), svačinu, penál

V pátek 3. září nás také čekají skupinové hry a pravděpodobně procházka po okolí. 

S sebou: batůžek, svačinu, penál (podrobnosti ještě upřesním)

V oba tyto dny 2. a 3. září budeme končit vyučování v 11:50 (4. hodina prodloužena kvůli obědům).

Od pondělí 6. září bude výuka probíhat dle rozvrhu (naleznete níže).

úterý 7. září začínáme s plaváním. V tento den od 16:30 nás také čekají třídní schůzky.

.

Seznam pomůcek

Opětovně přikládám seznam pomůcek na nový školní rok:


Penál                                                    

 • pero
 • barevné pero (např. zelené)
 • pastelky
 • tužka č. 1
 • guma
 • ořezávátko
 • malé pravítko na podtrhávání

Do lavice

 • nůžky
 • lepidlo
 • tabulka, fixy, hadřík
 • dvě hrací kostky

Matematika                                   

 • pravítko dlouhé 30cm                     
 • pravítko trojúhelník s ryskou
 • kružítko
 • pentelka/tužka č. 3
 • popisovací folie A5

Výtvarná výchova

 • zástěra
 • tuš
 • lihový fix slabý i silný
 • štětec plochý (min. č. 12)
 • štětec kulatý (min. č. 12)
 • hadr

Tělesná výchova

 • tričko a tepláky na Tv
 • přezůvky do tělocvičny
 • švihadlo

.

Rozvrh hodin