Matematika

Pátek 22. 1. 2021

Milí třeťáci,

zasloužíte si pochvalu za výsledky testu, který jste  včera počítali. Dnes za odměnu máte na  PL str. 12, spodní část - odhalení obrázku.  Dále můžete počítat ZDE

Přeji vám krásný víkend :-) J. Pavlů

Čtvrtek 21.1. 2021

Dnes je krásné datum a proto zkusíme něco nového:-) Máte naplánovaný test, který bude možné vypracovat od 10.00  do 15.30 hodin. Byla bych moc ráda, kdybyste počítali opravdu samostatně. Pokud by vám něco nefungovalo, napište mi zprávu přes chat a určitě najdeme řešení. Znaky > < napíšete stiskem kláves AltGr a znaménko větší, menší :-)

Ať se vám daří!

Středa 20. 1. 2021

Dnes se po delší době vrátíme k geometrii. Prosím, připravte si tabulku, tužku na rýsování, pravítko, list papíru bez linek a  čtvrtku.  Samostatně si vypracujete na druhou část papíru  cvičení 5 a 6, které najdete v učebnici na straně 15.

Úterý 19. 1. 2021

Dnes budeme odčítat do 1 000 s přechodem desítky. Samostatně si vypracujete na PL, který máte
u sebe ve složce - 4. a 5. řádek na straně 11. Zkuste také trénovat nejen násobení a dělení např. ZDE.

Pondělí 18. 1. 2021

Zdravím vás všechny v novém týdnu:-) Dnes se budeme věnovat pamětnému sčítání do 1 000, ale složitějším příkladům. Při samostatné práci vypočítejte do školních sešitů z učebnice na straně 13, cvičení 28 (čtyři sloupečky a můžete si vybrat, které chcete).

Čtvrtek 14. 1. a  pátek 15. 1. 2021

Tento týden jste byli opravdu šikovní školáci! Aby se nám i nadále dařilo, musíme stále počítat, procvičovat . Samostatně zapište a vypočítejte do školního sešitu z učebnice na straně 12 cvičení 20. Dále slovní úlohy se zápisem , výpočtem a odpovědí cv. 21 a 23. Za odměnu máte pracovní list ZDE. Kdo zvládne, může vypracovat přímo na počítači nebo vám rodiče list vytisknou. Pokud ne, příklady vypočítejte do školního sešitu a k nim nakreslete obrázky:-).

Můžete vyzkoušet  i zajímavé počítání ZDE.

O víkendu si užijte  zimních radovánek a v pondělí se těším na viděnou:-) J. Pavlů

Středa 13. 1. 2021

Dnes nás čeká pamětné odčítání. Nezapomeňte na " pokladnu" a tabulku. Samostatně dokončete
v početníku na straně 25 první a druhý skloupeček. 

Úterý 12. 1. 2021

Při porovnávání čísel jste byli šikovní, dnes se pustíme do pamětného sčítání. Určitě si na výuku připravte "pokladnu" a tabulku. Samostatně si  pak vypočítáte v početníku (1. díl) na straně 25 deset příkladů z prvního sloupečku a  deset příkladů z druhého sloupečku.

Pondělí 11. 1. 2021

Milé děti,

začíná nový týden, víkend byl konečně ve znamení sněhu :-) Dnes budeme při výuce porovnávat čísla do 1000. Samostatně  si vypracujte v  početníku (1. díl) na straně 22 z každého sloupečku prvních sedm příkladů.

Těším se na viděnou. J. Pavlů

Čtvrtek 7. 1,  a  pátek  8. 1. 2021

Námořníci,

v těchto dnech se sice neuvidíme, ale pro samostatnou práci jsem vám připravila tyto úkoly: 

Početník 1. díl strana 20, poslední sloupeček, učebnice 2. díl strana 6 cv. 19 - čísla zapište do školního sešitu. Dále PL č. 3 cv. 13, 14, 15. Dobrovolně můžete i cv. 1.

Dnes jste pracovali moc hezky, měla jsem z vás radost:-)

Splněné úkoly mi prosím zatím zašlete obvyklým způsobem na adresu zs.stezery@seznam.cz.

Děkuji a přeji krásný zimní víkend. J. P.

Středa 6. 1. 2021

Dnes budeme opět počítat s penězi, připravte si "pokladnu". Samostatně vypracujte cvičení 5, 6 na PL č. 2. Pokud si potřebujete číselné řady upevnit a procvičit, vyberte si cvičení v učebnici na straně 5
a ústně si je doplňte. Požádejte prosím nejtrpělivějšího člena rodiny, aby vás při tom kontroloval:-)

Úterý 5. 1. 2021

Na dnešní výuku budete potřebovat "pokladnu", kde budete mít vystříhaných 10 stokorun, deset desetikorun (můžete použít vystříhané nebo víčka...) a  10 korun. Dále pracovní list č.1. Samostatně si vypracujete cvičení 1, 2, 3 na PL č. 2. Byla bych moc ráda, kdybyste si zopakovali násobilku zde.

Pondělí 4. 1. 2021

Milí třeťáci,

vstupujeme do nového kalendářního roku a zároveň   nám začíná poslední měsíc 1. pololetí školního roku.  Bohužel  opět na dálku. Ale stateční námořníci si s tím určitě hravě  poradí ! Dnes si ve škole vyzvednete připravené sešity a pracovní listy. Samostatně  si vypracujete PL č.1. Budeme s ním dále pracovat v úterý. Vše vám vysvětlím při dnešní online výuce.

Věřím, že jste všichni zdraví , po Vánocích a prázdninách dobře naladění :-) Těším se na viděnou.

J. Pavlů

Pátek 27. 11. 2020 

Milí námořníci,

dopluli jsme téměř ke škole:-)  Dnes vypracujte v početníku na straně 14 poslední sloupeček (šedivý)  a na straně 8 také poslední sloupeček. Dobrovolně můžete na samostatný papír vymyslet slovní úlohu pro ostatní spolužáky. Napište bez výpočtu, ale používejte jen to, co jsme se v poslední době učili a sami dokážete vyřešit. V pátek mi už nic neposílejte. Přineste s sebou v pondělí do školy všechny věci na matematiku.

Užijte si víkend a moc se na vás těším:-)

Čtvrtek 26. 11. 2020

Dnes vás čeká samostatná práce v početníku na straně 15, druhý sloupeček (šedivý) a pracovní list zde.

Kdo nemáte možnost tisku, spočítejte do domácího sešitu.

Středa 25. 11. 2020

Dnes vyměníme sčítání za odčítání dvojciferných čísel. Samostatně vypracujte  do školních sešitů z učebnice na straně 47 cvičení 2 (6 příkladů se zkouškou).

Úterý 24. 11. 2020

Dnes budeme pokračovat v písemném sčítání, ale s jiným typem příkladů. Samostatně zapište do školních sešitů, vypočítejte z učebnice na straně 43, cvičení 8 (pět příkladů se zkouškou) a slovní úlohu - cvičení 12.

Pondělí 23. 11. 2020

Milé děti,

poslední týden vzdálené výuky začneme písemným sčítáním dvojciferných čísel. Samostatně vypracujte příklady v početníku na straně 12, druhý sloupeček (šedivý).

Sobota 21. 11. 2020

Mám radost, že jste si poradili s pátečním  s bludištěm. Bylo to náročné, omlouvám se a správné řešení přikládám zde.

Pátek 20. 11. 2020

Námořníci,

dnes vás čeká zajímavá a přemýšlivá matematická práce na pracovním listě zde. Úkoly za tento týden mi zašlete  obvyklým způsobem. Pokud by bylo rozhodnuto, že půjdete v pondělí do školy, předáte mi  vše  osobně ve třídě. Děkuji. Užijte si víkend:-)

Čtvrtek 19. 11. 2020

Dnes  samostatně vypočítejte do školního sešitu z učebnice na straně 39 cvičení 24 a  slovní úlohu na straně 41, cvičení 34.

Středa 18.11. 2020

Milé děti,

týden utekl jako voda a já se těším na dnešní setkání s vámi. Zatím přes obrazovku, ale snad už se blíží doba, kdy se sejdeme všichni zase ve škole:-)

Dnes budeme procvičovat příklady na sčítání, odčítání, násobení, dělení.

Samostatně máte za úkol do domácího sešitu  z učebnice na straně 40, cvičení 28 (druhý až pátý sloupeček).

Pátek 13. 11. 2020

Na dnešek máte připravený pracovní list s pejskem zde. Kopii jste dostali. Protože končí další týden, těším se na úkoly od vás na e- mailové adrese zs.stezery@seznam.cz

Milí třeťáci, uvidíme se příští středu v obvyklém čase. Do té doby procvičujte zde, běhejte venku a užijte si víkend, ředitelské volno i sváteční úterý :-) 

Čtvrtek 12. 11. 2020

Dnes si vypočítejte a vybarvěte pracovní list s autem zde. Kopii jste dostali v souboru , který vám přinesla paní učitelka.

Středa 11.11. 2020

Dnes se budeme věnovat  odčítání dvojciferných čísel zpaměti. Podpora pro děti, které se  potřebují znovu podívat  na postup je zde.

Samostatně si vypočítejte v početníku na straně 10 poslední sloupeček a polovinu posledního sloupečku na straně 11. Kdo chce, může spočítat  celý:-)

V rámci opakování si zkus  testík zde.

Úterý 10. 11. 2020

Dnes budeme opět sčítat dvojciferná čísla, jen o trošku složitější příklady:-) Kdo by si potřeboval zopakovat postup, může se podívat zde.

Samostatně vypočítejte do školních sešitů z učebnice na straně 36 cvičení 13 a čtyři sloupečky (dle vlastního výběru) ze cvičení 15.

Pondělí 9. 11. 2020

Milí námořníci,

dnes začínáme další týden naší virtuální školy a v matematice budeme odčítat dvojciferná čísla. Samostatně  máte za úkol vypočítat v početníku  povinně 1. sloupeček na str. 10, dobrovolně i druhý:-)

Nezapomínejte také stále na procvičování  násobení a dělení zde.

Pátek 6. 11. 2020

Samostatná práce - vypočítejte 1. sloupeček příkladů v početníku na straně 11. 

Napište do domácího sešitu  návrh jídelníčku večeře pro vaši rodinu a vypočítejte cenu nákupu dle výlohy zde .

Dnes mi  také zašlete  výsledky své práce za celý týden. Děkuji.

Čtvrtek 5. 11. 2020

Dnes vás milí třeťáci čeká geometrie. Vypracujte na fólii cvičení v učebnici na str. 31. Místo špejlí při modelování polopřímek lze použít i pastelky. Výsledek práce si zkontrolujte zde.

Dále pokračujte rýsováním. Pracovní list  je zde, případně vypracujte do geom. sešitu.

Středa 4. 11. 2020

Dnes budeme při videokonferenci sčítat dvojciferná čísla zpaměti. Samostatnou práci máte v početníku na str. 9, povinně vypočítáte 1. sloupeček, druhý sloupeček je dobrovolný. Pokud si někdo potřebuje zopakovat postup , může se podívat zde.

Úterý 3. 11. 2020

Dnes vás čeká samostatná práce z učebnice do domácího sešitu na str. 32 cv. 41. a 42. Cvičení 43 vypočítejte na fólii a kontrolu najdete zde.

Zkuste si zahrát Kahoot  zde

Úkoly za tento týden zašlete prosím opět na e- mailovou adresu zs.stezery@seznam.cz. Pro mě je nejlepší soubor za celý týden v pátek 6.11. Pokud by někomu více vyhovovalo zasílat každý den po splnění úkolu, je to také možné. Děkuji. Přeji nám všem  nadhled, humor  a výdrž:-) J. Pavlů

PONDĚLÍ 2. 11. 2020

Milí námořníci,

vítám vás zpět ve škole a doufám, že prázdniny byly  dostatečně dlouhé i příjemné:-)

Dnes při výuce probereme slovní úlohy a samostatně vypracujete do domácího sešitu z učebnice na str. 24 cv. 65 a pracovní list s příklady zde.

Pátek 23. 10. 2020 

 • Dnes trénujte násobilku  zde
 • Po vylustění hádanek zde vás čekají prázdniny!
 • Splněné úkoly za tento týden zašlete prosím na e- mail ( pracovní list, fotografii vypočítaných stránek v početníku a splněných cvičení ve školním, domácím sešitě). Děkuji :-)

Čtvrtek 22. 10. 2020

 • Dnes si samostatně napište  do školního sešitu z učebnice str. 24 cvičení 63 - první a druhý sloupeček  a vypočítejte
 • Vypočítejte na fólii str. 26, cvičení 2 a kontrolu najdete zde
 • Procvičujte si 10 minut online cvičení 3. ročník, cvičení 07 násobení a dělení 9 ( cv. N 01, 01 ČJ, dělení 01,01 ČJ) zde

.

Středa 21. 10.

 • Domácí úkol na dnešní den najdete zde.

.

Úterý 20. 10. 2020

 • Milí námořníci, pokud kamkoli vyplouváme, musíme znát souřadnice. 
 • Než začnete plnit úkol z matematiky, napište vždy do sešitu datum, stránku a cvičení.
 • Úkol 20. 10. napište do domácích sešitů: učebnice str. 21 cv. 31, cv. 35.
.

Pondělí 19. 10. 2020

 • Každý den v tomto týdnu si spočítejte v početníku na str. 6 jeden sloupeček - násobení a na straně 7 jeden sloupeček na dělení
 • Pracovní list  zde 
 • Kdo nemá možnost tisku PL, vypočítá jednotlivá cvičení do školního sešitu a narýsuje do sešitu geometrie
 • Procvičujte tento týden různá cvičení s kontrolou - násobení, dělení 6, 7, 8, 9 zde

.

Pátek 16. 10. 2020

 • Kvíz v TEAMSECH.

 . 

Čtvrtek 15. 10. 2020

 • Zahrajte si zde
 • Zkusíme pětiminutovku?  zde

.

Středa 14. 10. 2020

 • Trénink násobilky 2, 3, 4, 5, procvičování pamětného sčítání a odčítání - KOPIE

.