aktuality

informace k nástupu do školy v novém roce

Dopis paní ředitelky najdete na:

www.zsmsstezery.cz

Rozvrh předmětů bude stejný jako po 18.listopadu.

.

.

vánoční pozdrav

Milí rodiče prvňáků.

ZDE je malý pozdrav od vašich dětí. (Roušku jsme si sundali pouze na pár minut natáčení. Doba je opravdu hodně divná.)

Přeji pohodové Vánoce a vše nejlepší v novém roce 2021. MK :-)

.

.

vánoční besídka

Milí rodiče prvňáků.

Děkuji za milá popovídání během konzultací. Z rozhovorů s vámi mi vyšlo, že musím upřesnit pokyny k páteční besídce.  Poslední školní den v tomto roce bude pátek 18.12. Příští týden do školy nepůjdeme, v pondělí začínají vánoční prázdniny. V pátek se nebudeme učit, budeme spolu slavit Vánoce. Uvaříme si čaj, ke kterému si děti mohou dát své cukroví (minulé roky byla ochutnávka, letos si pochutná každý na vlastním). Půjdeme ven ozdobit stromeček pro zvířátka. Zahrajeme si ve třídě hru, něco malého vytvoříme... Děti si mezi sebou dárky dávat nebudou. A teď nastane skoro nejtrapnější věta v mém životě. Pokud by děti chtěly dát nějaký pidi dáreček někomu dospělému, třeba přáníčko, vlastní výrobek, ..., dospěláci se bránit nebudou. 

Přeji vám všem pohodový předvánoční čas. MK

.

nabídka společné fotky

Milí rodiče prvňáků.

Je možnost dotisknout společnou zářijovou fotku, která nám visí na dveřích. Pokud byste měli zájem, zapište do úkolníčku a pošlete po dětech 35 Kč. 

Přeji pohodový den. MK

.

.

konzultace 15.12.2020

Milí rodiče prvňáků.

Konzultace o práci vašich dětí ve škole proběhnou v úterý 15.12. podobně jako ty říjnové. Pokud si se mnou chcete popovídat, zapište se prosím do tabulky na OneDrive, potkáme se na Teams vašich dětí. 

OneDrive: marweis@seznam.cz

heslo: marta1979

Přeji pohodový prosinec. MK

.

.

čtvrtletní hodnocení

Milí rodiče prvňáků.

Čtvrletní hodnocení je vzhledem k situaci posunuto na 10.prosince. Čtvrtletní známky budou do ŽK zapsány 11.12. Konzultační hodiny jsou z tohoto důvodu přesunuty na 15.prosince. Záleží na vašem uvážení, zda využijete konzultaci k dotázání se na známky a chování. Konzultace budou probíhat přes aplikaci Teams, bližší informace budou poskytnuty na třídních webech.

.

.

úterní pozdrav

KOLEDA

Dneska ráno jsme řešili příchod do šatny. Děti mohou přijít v 7.10, budu na ně čekat já. Mám pocit, že potřebují trochu času na přípravu věcí na vyučování a uvědomění si, jsem ve škole. 

Přeji pohodové odpoledne a děkuji za skvělou spolupráci. MK

.

.

A je tu prosinec...

Milí rodiče prvňáků.

Přeji Vám pohodový předvánoční čas. Předvánoční čas ve škole bývá jedním z nejlepších období ve školním roce, děti předávají těšení se na Ježíška na nás dospěláky a společné těšení se násobí. Prosinec bude plný příprav na Vánoce. V nejbližší době nás čeká:

čtvrtek 3.12. - tvoření věnečku, děti budou potřebovat dvě větvičky (buxus, túje...)

pátek 4.12. - Mikulášský den, děti mohou přijít převlečené za jednoho z trojice Mikuláš, anděl, čert

úterý 22.12. - vánoční besídka, budeme si hrát, povídat, hodovat... nebudeme si rozdávat dárky, dárky nosí Ježíšek

Další akce na prosinec vždy s dostatečnou časovou rezervou zapíšu.

MK

.

.

informace k týdnu od 30.11.2020

Milí rodiče prvňáků.

V pondělí 30.listopadu se do školy vrátí ostatní děti. S radostí, že budeme zase všichni, přichází i změna organizace. Abychom dodrželi všechna pravidla vydaná vládou ČR a děti z různých ročníků se minimálně potkávaly, nastanou změny v rozvrhu. Nás se nejvíc bude týkat změna začátků hodin. Vyučování pro první třídu začíná v 7.25. Šatna je pro prvňáky rezervovaná od 7.10 do 7.20. Vyučování končí v 11.15, po obědě si děti můžete vyzvednout v 11.35. Odpolední družina bude fungovat do 16.00. V rozvrhu přibyl předmět Tev (procházka či výuka venku) s paní učitelkou Kloučkovou, výtvarnou výchovu a pracovní činnosti převezme též paní učitelka Kloučková. Já se v době konání těchto předmětů budu bavit anglicky s páťáky. Držme si palce, abychom co nejdřív najeli do normáních kolejí.

Přeji pohodový konec listopadu. MK :-)

.

.

Páteční pozdrav

Milí rodiče prvňáků.

Máme za sebou tři dny ve škole. Všichni máte velikou pochvalu za práci během domácí výuky. Děti hezky čtou, počítají. V klidu můžeme pokračovat podle plánu pro první třídu, nabrali jsme minimální zpoždění. Některé děti musí dopilovat psaní, budeme na zlehčení ruky stále pracovat ve škole. V průběhu vzdálené výuky jsem Vám slíbila odměnu za Vaši práci s dětmi. Jako poděkování bych vám chtěla darovat zbytek listopadu bez domácích úkolů. Budu zadávat pouze čtení, prosím o podpis na záložku. Nemusíte posílat nahrávky :-). 

Jak bude vypadat příští týden. Příchod do školy bude stejný jako tento týden, každý den budeme končit v 11.40, oběd, vyzvedávání i družina budou stejné. Změna nastane po nástupu ostatních ročníků 30.listopadu. Až doladíme detaily organizace, dozvíte se v aktualitách. Velké přestávky budeme trávit na zahradě, omlouvám se předem za špinavá kolena.

Přeji všem pohodový víkend. MK :-)

.

.

Informace k návratu dětí do školy

ZDE nalezenete všeobecné informace k návratu Vašich dětí do školy. 

Jak bude vypadat náš první den po měsíci distanční výuky. Děti si do školy přinesou všechny sešity, učebnice, boxík, tabulku, přezůvky, penál, dvě roušky, svačinu. Šatna pro prvňáky je rezervovaná od 7.30 do 7.45, poté bude šatna pro druháčky. Prosím, přijďte včas. Děkuji :-).První hodina začne v 7.50, vyučování první třídy skončí v 11.40. Po vyučování půjdeme na oběd, po obědě si děti můžete vyzvednout v 12.10. Odpolední družina funguje do 16.00. Pokud nám počasí dovolí, půjdeme během dopoledne na zahradu. Děti mohou do školy přijít v oblečení, které se pobytem venku nezničí. Ve středu se přivítáme, popovídáme si o době, kdy se některé děti neviděly, postupně najedeme na normální vyučování.

Případné dotazy zodpovím. Přeji pohodové dny. MK :-)

.

.

pondělí 16.11.2020

V pondělí 16.11. budeme držet plánované ředitelské volno. Volný čas využijte k pobytu v přírodě, nabrání energie do dalšího studia, užívání si času se svou rodinou anebo k výtvarnému tvoření. Jak výtvarně tvořit vám napoví dopis přiložený k pondělí 16.11.2020. 

PS: Na volné čtyři dny připravím prázdninové čtení. Jako během podzimních prázdnin je dobrovolné. Přeji pohodové dny. MK

.

.

prázdninové čtení

Milí rodiče prvňáků. Přeji Vám všem pohodový týden. Myslím, že si všichni zasloužíte vydechnout a nabrat síly na další učení, ať doma nebo ve škole. Moc Vám děkuji za skvělou spolupráci. Vy i Vaše děti si zasloužíte pochvalu. 

Při posledním setkání před prázdninami jsem dětem slíbila čtení na každý den. Čtení je úplně dobrovolné, kdyby se mi děti se svými pokroky chtěly pochlubit, můžete poslat nahrávku. Nikam nebudu zaznamenávat, kdo poslal, kdo neposlal.

V úterý v devět hodin se připojím na Teams, kdyby se děti chtěly na chilku vidět s kamarády, mají šanci si popovídat.

S pozdravem. MK :-)

.

.

Nová setkávací "místnost"

Milí rodiče prvňáků.

Dnešní videosetkání se nám nedařilo. Většina kolegů využívá k setkání s dětmi prostředí Teams Microsoft. Moc se omlouvám za komplikace a další přípravu vašich zařízení. Zítra bych chtěla zkusit setkání v tomto novém prostředí. Jak na to? Každé dítě má vytvořenou svou adresu:

jmeno.prijmeni@zsmsstezery.cz

heslo: pošlu na whatsapp

Na PC můžete Teams stáhnout nebo používat www. Tablet, telefon potřebuje stáhnutou verzi. Až se dostanete do prostředí, koukněte na kalendář, máme tam zapsaná setkání. Kliknete na setkání a připojíte se. Uvidíme zítra, zda se uvidíme :-)

.

.

Podvečerní nedělní pozdrav

Milí rodiče prvňáků. Přeji pohodový týden a děkuji za spolupráci při vzdálené výuce. Cením si vašeho nasazení a držím palce, aby se vás drželo zdraví a pohoda. Mám pro vás dvě sdělení.

Konzultace 20.10.

Konzultace se uskuteční, ale trochu jinou formou, než jsme čekali. Časy v tabulce platí (stále ji můžete upravovat). V úterý se nesejdeme, ale já vám v daný čas zatelefonuji. Pokud máte požadavek, komu z rodičů mám volat, napište mi. Pokud nenapíšete, budu volat mamkám. Těším se na popovídání, ráda se dozvím něco nového, určitě mi nějaké věci unikají.

Pozvánka od paní Koutníkové

Milé Sedmikrásky, milí spolupracovníci, naši přátelé a příznivci,

      i když pandemie koronaviru pokračuje a my jsme byli nuceni zrušit náš pravidelný i nepravidelný program, připravujeme Vám alespoň vybrané aktivity jinou formou.Tradiční Drakiádu u panelky, kterou jsme pro Vás chystali na neděli 18. října 2020, Vám proto přinášíme náhradou online - Drakiáda s KRC Sedmikráska na dálku.  Pro Vás a Vaše děti jsme  připravili malou knížečku tematických úkolů, za jejichž splnění získáte v KRC Sedmikráska pěknou odměnu. Tato akce potrvá od 17. října do 1. listopadu 2020. Knížečku s úkoly a pokyny k odevzdání Vám zašleme po registraci v rezervačním systému na našem webu  - https://www.sedmikraskahk.cz/rezervacni-system

   Přejeme Vám mnoho pěkných a zábavných chvil strávených při plnění dračích úkolů.
.
.

Vzdálená výuka

Milí rodiče prvňáků. Stalo se to, co jsem si představovala jen v nejhorších snech. Od zítřejšího dne zůstáváme doma a musíme se vzdělávat pomocí vzdálené výuky. Pro ostatní děti je to návrat k něčemu, co již zažily na začátku tohoto roku. Pro vaše děti i většinu z vás je to něco úplně nového. Jaká je moje představa. Pro každý den v týdnu budeme mít stanovené předměty, které ten den budeme probírat. Každé ráno najdete na našich webových stránkách podrobný popis činností, video, nahrávku, odkaz, které byste ten den měli s dětmi projít. Součástí výuky bude i videosetkávání. Děti rozdělíme do čtyř skupin a každá skupina bude mít svůj pravidelný čas setkávání. Strávili bychom spolu 30 minut každé dopoledne. Budu ráda, když vám čas setkání bude vyhovovat, proto přiložím tabulku, do které své dítě zapište (Tabulka je připravena na našem onedrive, stejném jako na konzultace. Přidala jsem jeden odpolední čas, pokud by pro někoho bylo výhodnější.)

Jak na videosetkání. Abychom se s vašimi dětmi viděli a slyšeli, potřebujete mít počítač či tablet s mikrofonem, kamerou a připojením. Pokud se budete přihlašovat přes tablet, musíte si do svého zařízení nainstalovat meet.jit.siPokud bude vaše dítě pracovat přes počítač, stačí kliknout na odkaz, který vás dostane do naší třídy. Může nastat problém v rodině s více dětmi či rodiči pracujícími v režimu home office. Na škole máme několik tabletů, které jsou připravené k použití v této situaci. Jestli jste se ve výše zmíněném našli, obraťte se na mě či pana učitele Martince (tel. 723465644). První setkání s dětmi budeme mít ve čtvrtek dopoledne. Zítřejší den si necháme na doladění. Abychom se ujistili, že nám všechno funguje, navrhuji zkoušku spojení zítra v 18.00. Během zítřejšího dne umístím na stránky odkaz na setkávací místnost.

Milí rodiče prvňáků. Moc mě mrzí, že jsme se dostali do situace, kdy já se stávám pouze rádcem a vy učiteli svých dětí. Dotazy ráda zodpovím, neostýchejte se volat, psát. Jsem tu pro vás a vaše děti. Přeji vám plno sil, trpělivosti s vašimi dětmi i se mnou. Děkuji za spolupráci. MK

.

.

Konzultace 20.10.2020

Milí rodiče prvňáků. Plním svůj slib. ZDE se můžete zapsat do časového harmonogramu konzultací. Těším se na setkání a popovídání o vašich dětech. Přeji pohodový podzim. MK

PS: účet: marweis@seznam.cz

       heslo: marta1979

.

Trpaslíci jsou ve fotogalerii

Po týdnu se objevily fotky s trpaslíky ve fotogalerii. Trpaslíci mají malé nožičky, tak jim cesta z foťáku do vašich domovů chvilku trvala. Přeji všem pohodový podzim. MK

.

.

Máme za sebou třetí týden :-)

Přeji všem pohodový víkend. Máme za sebou týden plný společných akcí. Ve středu jsme zažili "druhou stěžerskou výpravu" (během víkendu dodám fotky na stránky), ve čtvrtek slámohraní, za které máte velikou pochvalu, a dneska divadelní den s DRAKem. Domů jste si donesli loutky, ukažte je rodičům, pohrajte si s nimi a v pondělí je vemte do školy. Budeme je dodělávat a zkusíme s nimi zahrát divadlo. Mějte se co nejlíp a v pondělí se budu těšit na setkání. MK :-)

.

.

DRAK

V pátek 18.9. pojedeme na divadelní přestavení do divadla DRAK, vyjíždět budeme v 8.00 od školy (prosím, přijeďte včas). S sebou budou děti potřebovat malý batůžek, svačinu, pití, penál a roušku. Aktovku s učením nechte doma.

.

.

Slámohraní

Ve čtvrtek 17.9.2020 se těším na setkání s malými trpaslíčky při "Slámohraní". Postavičky budeme instalovat od 14.30 u nákupního střediska. Přeji pohodové odpoledne. MK 

.

.

Druhá stěžerská výprava

Ve středu 16.9. se vypravíme hledat stěžerská písmenka. Ve třídě budeme první dvě hodiny, během třetí se vypravíme ven.

.

.

Do školy s rouškou?

Zkontrolujte, prosím, zda mají děti v aktovce roušku. Zítra (ve čtvrtek 10.9.) začíná povinnost nosit roušky ve vnitřních prostorách veřejných budov. Dětem při vstupu do školy upřesníme, kde a zda budou mít roušku nasazenou. Děkuji za spolupráci. MK

.

.

Ve fotogalerii přibyly fotky z naší "první stěžerské výpravy".

.

.

Organizace prvního školního týdne

2. září – Děti mohou dorazit do ranní družiny od 6.30. V šatně se převléknou, s aktovkou se vydají do družiny. V 7.30 společně odcházejí do třídy. Pokud dorazí až na vyučování, škola se pro děti otevírá v 7.30, v šatně se převléknou a jdou samy do třídy. U obou variant prosíme rodiče, aby se s dětmi rozloučili před budovou školy. V tento den budou děti potřebovat penál, velké desky, svačinu. Do aktovky dětem přibalte jednu pohotovostní roušku. Věřím, že ji nebudeme potřebovat. Budeme se učit pouze dvě hodiny, po svačině v 10.00 přejdeme do družiny. Na oběd půjdeme v 11.15. Děti si můžete vyzvednout v 10.00 (pokud jsou bez oběda), po obědě ve 12.00, během odpoledne do 16.30 J. První domácí úkol bude pro Vás rodiče, doplnění údajů do deníčku a obalení sešitů.

3. září – Ve čtvrtek spolu ve třídě strávíme tři hodiny, do družiny půjdeme v 10.45. Děti si přinesou do školy věci na tělesnou výchovu, sáček nechají v šatně. Domácí úkol najdete zapsaný v úkolníčku, zapamatují si Vaše děti nebo bude vyvěšený na webové stránce třídy (zsmsstezery.cz       třídní weby      červená třída).

4. září – V pátek bude vyučování končit v 11.15, hned po vyučování pro nás bude připravený oběd. Děti si přinesou věci na výtvarnou výchovu, které společně uložíme do sáčku vedle lavice. Pokud nám počasí dovolí, vydáme se po svačině ven do přírody, děti mohou přijít ve sportovním oblečení.

8. září – Více podrobností k organizaci školního roku, školním pravidlům a výuce se dozvíte na naší společné schůzce, která se bude konat v úterý 8. září od 16.30.