aktuality

Nová setkávací "místnost"

Milí rodiče prvňáků.

Dnešní videosetkání se nám nedařilo. Většina kolegů využívá k setkání s dětmi prostředí Teams Microsoft. Moc se omlouvám za komplikace a další přípravu vašich zařízení. Zítra bych chtěla zkusit setkání v tomto novém prostředí. Jak na to? Každé dítě má vytvořenou svou adresu:

jmeno.prijmeni@zsmsstezery.cz

heslo: pošlu na whatsapp

Na PC můžete Teams stáhnout nebo používat www. Tablet, telefon potřebuje stáhnutou verzi. Až se dostanete do prostředí, koukněte na kalendář, máme tam zapsaná setkání. Kliknete na setkání a připojíte se. Uvidíme zítra, zda se uvidíme :-)

.

.

Podvečerní nedělní pozdrav

Milí rodiče prvňáků. Přeji pohodový týden a děkuji za spolupráci při vzdálené výuce. Cením si vašeho nasazení a držím palce, aby se vás drželo zdraví a pohoda. Mám pro vás dvě sdělení.

Konzultace 20.10.

Konzultace se uskuteční, ale trochu jinou formou, než jsme čekali. Časy v tabulce platí (stále ji můžete upravovat). V úterý se nesejdeme, ale já vám v daný čas zatelefonuji. Pokud máte požadavek, komu z rodičů mám volat, napište mi. Pokud nenapíšete, budu volat mamkám. Těším se na popovídání, ráda se dozvím něco nového, určitě mi nějaké věci unikají.

Pozvánka od paní Koutníkové

Milé Sedmikrásky, milí spolupracovníci, naši přátelé a příznivci,

      i když pandemie koronaviru pokračuje a my jsme byli nuceni zrušit náš pravidelný i nepravidelný program, připravujeme Vám alespoň vybrané aktivity jinou formou.Tradiční Drakiádu u panelky, kterou jsme pro Vás chystali na neděli 18. října 2020, Vám proto přinášíme náhradou online - Drakiáda s KRC Sedmikráska na dálku.  Pro Vás a Vaše děti jsme  připravili malou knížečku tematických úkolů, za jejichž splnění získáte v KRC Sedmikráska pěknou odměnu. Tato akce potrvá od 17. října do 1. listopadu 2020. Knížečku s úkoly a pokyny k odevzdání Vám zašleme po registraci v rezervačním systému na našem webu  - https://www.sedmikraskahk.cz/rezervacni-system

   Přejeme Vám mnoho pěkných a zábavných chvil strávených při plnění dračích úkolů.
.
.

Vzdálená výuka

Milí rodiče prvňáků. Stalo se to, co jsem si představovala jen v nejhorších snech. Od zítřejšího dne zůstáváme doma a musíme se vzdělávat pomocí vzdálené výuky. Pro ostatní děti je to návrat k něčemu, co již zažily na začátku tohoto roku. Pro vaše děti i většinu z vás je to něco úplně nového. Jaká je moje představa. Pro každý den v týdnu budeme mít stanovené předměty, které ten den budeme probírat. Každé ráno najdete na našich webových stránkách podrobný popis činností, video, nahrávku, odkaz, které byste ten den měli s dětmi projít. Součástí výuky bude i videosetkávání. Děti rozdělíme do čtyř skupin a každá skupina bude mít svůj pravidelný čas setkávání. Strávili bychom spolu 30 minut každé dopoledne. Budu ráda, když vám čas setkání bude vyhovovat, proto přiložím tabulku, do které své dítě zapište (Tabulka je připravena na našem onedrive, stejném jako na konzultace. Přidala jsem jeden odpolední čas, pokud by pro někoho bylo výhodnější.)

Jak na videosetkání. Abychom se s vašimi dětmi viděli a slyšeli, potřebujete mít počítač či tablet s mikrofonem, kamerou a připojením. Pokud se budete přihlašovat přes tablet, musíte si do svého zařízení nainstalovat meet.jit.siPokud bude vaše dítě pracovat přes počítač, stačí kliknout na odkaz, který vás dostane do naší třídy. Může nastat problém v rodině s více dětmi či rodiči pracujícími v režimu home office. Na škole máme několik tabletů, které jsou připravené k použití v této situaci. Jestli jste se ve výše zmíněném našli, obraťte se na mě či pana učitele Martince (tel. 723465644). První setkání s dětmi budeme mít ve čtvrtek dopoledne. Zítřejší den si necháme na doladění. Abychom se ujistili, že nám všechno funguje, navrhuji zkoušku spojení zítra v 18.00. Během zítřejšího dne umístím na stránky odkaz na setkávací místnost.

Milí rodiče prvňáků. Moc mě mrzí, že jsme se dostali do situace, kdy já se stávám pouze rádcem a vy učiteli svých dětí. Dotazy ráda zodpovím, neostýchejte se volat, psát. Jsem tu pro vás a vaše děti. Přeji vám plno sil, trpělivosti s vašimi dětmi i se mnou. Děkuji za spolupráci. MK

.

.

Konzultace 20.10.2020

Milí rodiče prvňáků. Plním svůj slib. ZDE se můžete zapsat do časového harmonogramu konzultací. Těším se na setkání a popovídání o vašich dětech. Přeji pohodový podzim. MK

PS: účet: marweis@seznam.cz

       heslo: marta1979

.

Trpaslíci jsou ve fotogalerii

Po týdnu se objevily fotky s trpaslíky ve fotogalerii. Trpaslíci mají malé nožičky, tak jim cesta z foťáku do vašich domovů chvilku trvala. Přeji všem pohodový podzim. MK

.

.

Máme za sebou třetí týden :-)

Přeji všem pohodový víkend. Máme za sebou týden plný společných akcí. Ve středu jsme zažili "druhou stěžerskou výpravu" (během víkendu dodám fotky na stránky), ve čtvrtek slámohraní, za které máte velikou pochvalu, a dneska divadelní den s DRAKem. Domů jste si donesli loutky, ukažte je rodičům, pohrajte si s nimi a v pondělí je vemte do školy. Budeme je dodělávat a zkusíme s nimi zahrát divadlo. Mějte se co nejlíp a v pondělí se budu těšit na setkání. MK :-)

.

.

DRAK

V pátek 18.9. pojedeme na divadelní přestavení do divadla DRAK, vyjíždět budeme v 8.00 od školy (prosím, přijeďte včas). S sebou budou děti potřebovat malý batůžek, svačinu, pití, penál a roušku. Aktovku s učením nechte doma.

.

.

Slámohraní

Ve čtvrtek 17.9.2020 se těším na setkání s malými trpaslíčky při "Slámohraní". Postavičky budeme instalovat od 14.30 u nákupního střediska. Přeji pohodové odpoledne. MK 

.

.

Druhá stěžerská výprava

Ve středu 16.9. se vypravíme hledat stěžerská písmenka. Ve třídě budeme první dvě hodiny, během třetí se vypravíme ven.

.

.

Do školy s rouškou?

Zkontrolujte, prosím, zda mají děti v aktovce roušku. Zítra (ve čtvrtek 10.9.) začíná povinnost nosit roušky ve vnitřních prostorách veřejných budov. Dětem při vstupu do školy upřesníme, kde a zda budou mít roušku nasazenou. Děkuji za spolupráci. MK

.

.

Ve fotogalerii přibyly fotky z naší "první stěžerské výpravy".

.

.

Organizace prvního školního týdne

2. září – Děti mohou dorazit do ranní družiny od 6.30. V šatně se převléknou, s aktovkou se vydají do družiny. V 7.30 společně odcházejí do třídy. Pokud dorazí až na vyučování, škola se pro děti otevírá v 7.30, v šatně se převléknou a jdou samy do třídy. U obou variant prosíme rodiče, aby se s dětmi rozloučili před budovou školy. V tento den budou děti potřebovat penál, velké desky, svačinu. Do aktovky dětem přibalte jednu pohotovostní roušku. Věřím, že ji nebudeme potřebovat. Budeme se učit pouze dvě hodiny, po svačině v 10.00 přejdeme do družiny. Na oběd půjdeme v 11.15. Děti si můžete vyzvednout v 10.00 (pokud jsou bez oběda), po obědě ve 12.00, během odpoledne do 16.30 J. První domácí úkol bude pro Vás rodiče, doplnění údajů do deníčku a obalení sešitů.

3. září – Ve čtvrtek spolu ve třídě strávíme tři hodiny, do družiny půjdeme v 10.45. Děti si přinesou do školy věci na tělesnou výchovu, sáček nechají v šatně. Domácí úkol najdete zapsaný v úkolníčku, zapamatují si Vaše děti nebo bude vyvěšený na webové stránce třídy (zsmsstezery.cz       třídní weby      červená třída).

4. září – V pátek bude vyučování končit v 11.15, hned po vyučování pro nás bude připravený oběd. Děti si přinesou věci na výtvarnou výchovu, které společně uložíme do sáčku vedle lavice. Pokud nám počasí dovolí, vydáme se po svačině ven do přírody, děti mohou přijít ve sportovním oblečení.

8. září – Více podrobností k organizaci školního roku, školním pravidlům a výuce se dozvíte na naší společné schůzce, která se bude konat v úterý 8. září od 16.30.