Informace pro rodiče prvňáčků - školní rok 2022 / 2023

Připomínám, že v pondělí 27. 3. 2023 nám začíná plavecký kurz.

S sebou: aktovku s učením (1. hodina M, poslední odložená hodina ČJ), + batůžek nebo vak na TV s pevnou igelitkou (podepsanou - jméno, příjmení, škola), plavky, ručník, sprchový gel (stačí malý cestovní), holčičky koupací čepici a hřeben, pití a svačinu.

.

.

Dostali jsme dnes informaci, že zítra tj. v pátek 17. 3. přivezou materiál na výrobu budek

Koho se výroba budek týká, prosím, dejte zítra dětem nějakou tašku, ve které si prkýnka a šroubky budou moci odnést. Kdo měl zájem o výrobu budky pro vlastní potřebu a nezaplatil ještě částku 220 Kč, prosím o zaplacení. Děkuji

.

V úterý 21. 3. 2023 proběhnou KONZULTAČNÍ HODINY od 16:00 do 17:30 hod.

V případě zájmu se zapište do tabulky, nejpozději do pondělí 20. 3. Časy jsou orientační. Děkuji.

Přihlášení na konzultační hodiny ZDE.

.

V pátek 10. 3. 2023 proběhne od 9:40 Beseda se spisovatelkou Michaelou Fišarovou. 

.

V úterý 28. 2. 2023 proběhne v rámci 1. vyučovací hodiny beseda s ornitologem. 

V 7:45 už bychom měli být v zelené družince. Odcházet budeme společně ze třídy. Přijďte, prosím, včas. Děkuji. 

.

Vážení rodiče, 

chtěla bych Vám připomenout, že podle školního řádu by mělo být Vaše dítě ve škole nejpozději 15 minut před začátkem vyučování. Některé děti chodí do třídy na poslední chvíli, nestačí si řádně přichystat sešity a pomůcky na vyučování, nemají včas odevzdané domácí úkoly (pokud jsou písemnou formou). Tímto Vás prosím o spolupráci - poskytněte svým dětem dostatek času na to, aby se mohly ráno v klidu nachystat na vyučování. Děkuji Vám za pochopení. 

Chválím všechny rodiče, kteří  své děti vodí do školy včas. :-)

.

Ve čtvrtek 23. 2. 2023 proběhne v rámci vyučování třídní kolo pěvecké soutěže. Přes prázdniny se děti mají za úkol naučit jednu písničku (lidovou nebo umělou) o dvou slokách.

Ti nejlepší zpěváci pak budou reprezentovat naši třídu ve školním kole. Datum školního kola bude ještě upřesněn. 

Děkuji za spolupráci.

.

25. 1. 2023

Na včerejších konzultačních hodinách jsem zjišťovala účast na masopustu. Prosím rodiče, kteří včera nepřišli a mají dítě doma, aby mi poslali zprávu, zda se dítě zůčastní či nikoliv. Všechny děti, které byly dnes ve škole mají lísteček v úkolníčku. Prosím, vyplňte. Děkuji za spolupráci.

.

Školní kolo recitační soutěže se uskuteční 31. 1. 2023.

.

24. 1. 2023

Dnes děti dostaly domů 2. díl matematiky. Můžete si jej nechat doma, máme ho dodělaný. 

Všechny děti, které se naučily básničku zpaměti, moc a moc chválím. 

.

V úterý 24. 1. 2023 proběhnou KONZULTAČNÍ HODINY. Kdo má zájem, prosím, zapište se do tabulky. Děkuji.

Přihlášení na konzultační hodiny - ukončeno

.

Pololetní opakování

V úterý 17. 1. budeme psát pololetní práci z českého jazyka: Diktát, opis, přepis, doplňování vynechaných písmen, vyznačení počtu slabik, spojování obrázku s počáteční slabikou, rozpoznávání psaného a tiskacího písma. 

Ve středu 18. 1. budeme psát pololetní práci z prvouky: telefonní čísla 155, 158, 150, vlajka ČR, stromy (smrk, jedle, buk, dub, jírovec, lípa), ovoce a zelenina, řazení členů rodiny od nejmladšího po nejstaršího, zvířata z lesa, vánoční zvyky, oblečení vhodné na zimu, lidské tělo smysly.

Ve čtvrtek 19. 1.  budeme psát pololetní práci z matematiky: diktát čísel, doplňování číselných řad, porovnávání, sčítání a odčítání v oboru 0-10, obrázková slovní úloha, geometrické tvary

.

Recitační soutěž

V pondělí 23. 1. proběhne třídní kolo recitační soutěže. Nejlepší žáci pak budou naši třídu reprezentovat ve školním kole, termín bude upřesněn. Vybírejte texty přiměřené věku.

Můžete vybírat z textů J. Žáčka, F. Hrubína, E. Frynty, J. Kainara, J. Vodňanského F. Halase a dalších. V knihovničce nebo na internetu jistě něco pěkného najdete. :-)

.

Vážení rodiče, 

zásoba kapesníků, se nám rychle tenčí, proto bych Vás chtěla poprosit, zda byste mohli po dětech poslat opět jednu krabičku. Děkuji.

.

Ve škole je opět hlášen výskyt vší, prosím Vás o průběžnou kontrolu. Děkuji za pochopení.

.

Informace k Hudebně-pohybovému kroužku:

Jelikož nám v prosinci kroužek odpadl, sejdeme se nyní 9. 1.  i 16. 1. 2023.

Děti dnes dostaly domů lístečky s informacemi k předtančení na školním plese, který se koná 20. 1. 2023. Lístečky vyplňte, podepište a vraťte mi zpět. Děkuji. Pro nemocné ke stažení ZDE.

.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Doplňující informace ke 22. 12. 2022

Vážení rodiče,

Ve čtvrtek se na Vaše děti budu moc a moc těšit a první dvě vyučovací hodiny si společně užijeme pravou vánoční náladu. Vyzkoušíme si některé vánoční zvyky, společně si rozdáme a rozbalíme dárky od dětí, ale také od "Ježíška". 

Po vánoční besídce budou mít děti ještě vánoční tvoření a podívají se na nějakou pěknou pohádku. Na oběd děti půjdou v 11:20

Na všechny se moc těším. K.M.

.

Vážení rodiče. 

Vánoce se nám rychle blíží, a proto posílám informace k 22. 12. 2023.

V tento den se nebudeme učit. S dětmi si ve třídě uděláme vánoční besídku. Zazpíváme si koledy, rozkrojíme jablíčko, uvaříme si "vánoční čaj", pochutnáme si na cukroví, povíme si, jaké se o Vánocích drží zvyky a některé si vyzkoušíme, rozbalíme si dárečky a popřejeme si krásné Vánoce plné klidu, míru, pohody a hlavně zdraví. 

V tento den si děti přinesou: jablko, cukroví (dobrovolné - stačí jen pár kousků na ochutnání :-)), skořápku od vlašského ořechu a malou svíčku (můžete si doma předpřipravit a svíčku do skořápky předem přilepit nebo se dají koupit i svíčky plovoucí), hrneček na čaj (může být i plastový) a dárek.

Ti, co byli na konzultačních hodinách už ví: kluci koupí jeden klučičí dárek a holčičky koupí jeden holčičí. Dělám to takto z důvodu, aby se nestalo, že někdo dostane od kamarádů 10 dárků a jiný třeba žádný... Zvolte takový dárek, který by udělal radost i vašemu dítěti. Domluvili jsme se na dárku v hodnotě cca 50 - 100 Kč. Můžete koupit autíčko, plyšáka, něco kreativního - tvořivého, gumičky či sponky do vlasů, něco, co dětem vydrží na památku... NEKUPUJTE: bonbony, křupky... děkuji.

Dárky si poté rozlosujeme.

Věřím, že se všichni ve zdraví sejdeme a tento DEN si společně užijeme. :-)

.

Milí rodiče,

připomínám ještě Den otevřených dveří, který se koná ve středu 7. 12. 2022 od 7:50 do 11:40.

Můžete se přijít podívat k nám do školy, jak se učí Vaše dětičky. Respektujte, prosím, časy jednotlivých vyučovacích hodin:

7:50 - 8:35 ČJ, 8:45 - 9:30 TV, 10:00 - 10:45 PRV, 10:55 - 11:40 VV

.

Vážení rodiče, 

Mikuláš se k nám blíží. V pondělí 5. 12. 2022 plánuji pro děti tematicky zaměřené vyučování. V tento den mohou děti přijít v kostýmech (Mikuláš, čert, anděl). Vše je dobrovolné.

.

V neděli 27. 11. 2022 se na Vás všichni moc těšíme. 

Přeji Vám krásný první adventní víkend. :-)

.

.

V úterý 29. 11. 2022 proběhnou KONZULTAČNÍ HODINY. Kdo má zájem, prosím, zapište se do tabulky. Děkuji.

Přihlášení na konzultační hodiny - ukončeno

.

Vážení rodiče, 

chtěli bychom Vás poprosit o spolupráci se družinou.

Paní vychovatelka by ráda s dětmi na jaře zasela nějakou zeleninu do záhonku. Pokud by měl někdo zájem vyrobit družince vyvýšený záhon, budeme moc rádi. Prosím, dejte vědět buď paní vychovatelce Yundak nebo mně na konzultačních hodinách.

Rozměry záhonu: 150 x 70 x 50 (výška)

.

V pátek 25. 11. 2022 proběhnou adventní dílničky. S dětmi budeme vyrábět bílý vánoční stromeček. Vše potřebné jsem dětem nakoupila. V pátek si děti přinesou pouze 40 Kč za materiál + cca 1m tenké stužky (krajky... šíře cca 1 cm na dodekorování) v barvě (NE BÍLÉ), která se vám bude hodit domů).

Po ukončení dílniček budeme mít generálku na adventní vystoupení - budeme venku. 

.

V úterý 22. 11. 2022 navštívíme Polabské národopisné muzeum Přerov nad Labem (projektový den mimo školu). Čeká nás předvánočně laděná prohlídka - dozvíme se, jak lidé prožívali dobu adventní v dobách minulých.

Sraz: 7:15 hod. ve škole, odjezd v 7:30 od školy objednaným autobusem

Po návratu do školy (kolem jedné) je zajištěn oběd ve školní jídelně. Družinové děti půjdou po obědě do ŠD.

S sebou: teplé pohodlné oblečení a obuv - budeme převážně venku, batůžek se svačinou a pitím, kapesné dle uvážení

.

Vážení rodiče, 

srdečně Vás zveme na adventní zpívání, které se koná v neděli 27. listopadu od 17 hodin v centru Stěžer u obchodu Hruška. 

Přivítáme společně začátek adventu.

ZŠ ve spolupráci s OÚ Stěžery připraví tradiční drobné občerstvení. Velmi oceníme, když se do příprav zapojíte i vy tím, že donesete ochutnat něco ze své předvánoční cukrářské produkce.

Sraz žáků bude v 16:40 před budovou školy.

Předem děkujeme a těšíme se na Vás.

.

11. 11. 2022

Vážení rodiče, do školy nám byl svědomitými rodiči nahlášen případ výskytu roupu dětského. Díky tomu vás můžeme na tuto situaci upozornit. Prosíme o zodpovědný a ohleduplný přístup k danému problému. Děkujeme za spolupráci.

.

10. 11. 2022

1. díl Matematiky máme dokončený - děti si ho dnes odnesly domů. Potřebovat už ho nebudeme.

.

Ve středu 9. 11. 2022 si děti mohou v rámci prvouky přinést do školy svoji nejoblíbenější hračku.

.

V úterý 8. 11. 2022 proběhne ve škole projektový den - Zážitkový kurz první pomoci. Projekt je naplánován pro prvňáčky do 10:30 ve školní družině. Poté se budeme ještě učit. 

Přeji všem pěkný víkend.

.

Podívejte se, prosím, jestli doma nemáte tyto čtenářské karty: Světle zelená 5. (samohlásky), Tmavě žlutá ČJ4 a Růžová ČJ5. Děkuji.

.

Děti by měly mít ve škole popisovací folii, některé dnes neměly, prosím o kontrolu a případné dokoupení. Děkuji za spolupráci.

Můžete začít nosit peníze za vánoční focení (fotili jsme se 21. 10.). Cena za sadu je 250 Kč. 

.

Prosím o vyklizení skříněk v šatně. Skříňky se budou o prázdninách desinfikovat. V úterý 25. 10. si vše odneste na vyprání a ke kontrole domů. Děkuji za pochopení.

.

Děti dnes dostaly domů NABÍDKU VÁNOČNÍHO FOCENÍ. Datum focení: 21. 10. 2022. Kdo má zájem, prosím, vyplňte a pošlete zpět. Děti, které jsou nemocné, dostanou letáček v pondělí.

.

Ve dnech 17. 10. - 31. 10. 2022 bude probíhat SBĚR STARÉHO PAPÍRU. Prosíme, nevhazujte do kontejneru papírové hygienické ubrousky. Děkujeme.

.

V úterý 18. 10. 2022 proběhnou KONZULTAČNÍ HODINY. Kdo má zájem, prosím, zapište se do tabulky. Děkuji.

Přihlášení bylo ukončeno.

.

30. 9. 2022

Vážení rodiče, chtěla bych vás požádat o spolupráci. Jelikož v pátek chodí na oběd v 11:40 hod. skoro celá škola, dělí se děti z kapacitních důvodů na družinové a na ty, které odchází domů hned po obědě (tzn., že si dítě vyzvednete do 12:15). Pokud tedy jde vaše dítě domů po obědě, bude chodit na oběd v 11:40. Pokud si dítě vyzvednete až kolem 12:30 a déle, bude chodit na oběd s družinou cca ve 12:10 hod.

Tímto vás prosím o přesnější sdělení do družináčku, kdy si dítě vyzvednete. Jedná se pouze o pátky. Děkuji moc za pochopení a spolupráci a přeji hezký víkend. 

.

27. 9. 2022

Děti, které jsou přihlášené na kroužky mi mohou začít nosit peníze.

Hudebně - pohybový kroužek: 800 Kč - začínáme 10. 10. 2022 - kroužek bude probíhat jednou za 14 dní (každý lichý týden) od 13:15 do 14:45 hod. 

Keramika: 1 300 Kč

.

20. 9. 2022

V pátek 23.9. se budeme fotit na dveře třídy. Prvňáčci se navíc budou ještě fotit na strom života, který máme ve škole na chodbě. Chtěla bych vás tímto poprosit, pokud najdete doma něco žlutého (tričko, sukýnku, kalhoty, šátek nebo třeba jen gumičku do vlasů), dejte dětem v pátek na sebe. Když jsme ta žlutá třída, tak ať nám to pěkně ladí. :-)

Děkuji za spolupráci.

.

19. 9. 2022

Doplňující informace k DÝŇOHRANÍ pro ty, kteří tuto akci neznají.

Děti si měly na zahradě školy vzít každý jednu dýni (ještě tu dýně zbyly). Z ní potom doma vytvoříte nějaké dílo dle tématu. V čase 14:30 - 17:30 můžete s dětmi kdykoliv přijít k obchodu Hruška a svůj výtvor zde s pomocí učitele nainstalujete. Děti se se svou dýní vyfotí a tím je úkol splněn. :-) Je jen na vás, jak dlouho tu pobudete. :-) Pokud se vám čas nehodí, samozřejmě můžete dýni přinést i později, ale už vás nevyfotíme :-)

Těšíme se na úžasné nápady. Snad nám počasí bude přát.

.

14. 9. 2022

Ve čtvrtek 22. 9. 2022 od 14:30 do 17:30 hodin se uskuteční  tradiční STĚŽERSKÉ DÝŇOHRANÍ. Pro letošní rok jsme vybrali téma: V lese, jo v lese...

V pátek 16. 9. budou na školní zahradě k dispozici dýně (1 žák = 1 dýně), ze kterých můžete společně tvořit. Vaše výtvory pak budou zdobit střed obce (travnaté plochy okolo obchodu Hruška i okolí OÚ). Těšíme se na vaše nápady a předem děkujeme za účast.

.

Ze seznamu na výtvarnou výchovu mi vypadl ubrus na lavici. Prosím, dokupte dětem a přineste do příští výtvarné výchovy. Děkuji za pochopení.

.

13. 9. 2022

Děti si o přestávkách rády kreslí, pokud můžete, pořiďte jim do lavice blok na kreslení. Nějakou zásobu papírů tu ještě mám, ale dost se tenčí. :-) 

Děkuji za pochopení.

.

8. 9. 2022

Připomínám zítřejší akci MEZI POLI, MEZI LESY. Na sebe sportovní oblečení a obuv, s sebou batůžek s pitím, svačinku a raději pláštěnku. Vrátit bychom se měli na oběd. 

.

Ti, co ještě nemají obalené všechny sešity, prosím, učiňte tak přes víkend. Hlavně družináček, úkolníček a deníček prvňáčka.

.

Dále ještě připomínám podepisování domácích úkolů. Domácí úkoly visí na webovkách (většinou až po vyučování). Děti mají v sešitech označeno červeným puntíkem.

.

Někteří ještě nedonesli do třídy krabičku s kapesníky.

 .

2. 9. 2022

Veškeré informace ohledně stravného najdete na webových stránkách školy pod školní jídelnou.

Obědy lze vyzvedávat ve vlastních označených jídlonosičích ve škole v době od 11:15 do 11: 30 hod. Informace naleznete též na stránkách jídelny.

Jídlonosiče je nejlépe přinést ráno a položit je do nerezové skříňky na chodbě vedle jídelny.

.

Prosím Vás o čitelné vyplnění údajů o žákovi v deníčku prvňáčka (zelený notýsek, k datu narození připište do závorky místo narození) a v družináčku (modrý notýsek).

V pondělí 5. 9. 2022 si děti přinesou:

Aktovku, penál, družináček, deníček prvňáčka, úkolníček (sešit s tygrem), věci na výtvarnou výchovu a pracovní činnosti (vše podepsané) a svačinku s pitím.

Do středy 7. 9. 2022 přineste obaly na sešity (11 x A5, 3 x A4). Sešity si s dětmi společně obalíme, ať se to pěkně naučíme.

Děti dnes dostaly nabídku kroužků ve školním roce 2022 / 2023. Pokud budete mít o některý zájem, prosím zakroužkujte a v pondělí přineste zpět. Následně dítě dostane závaznou přihlášku na vybraný kroužek.

Nabídka zájmových činností i ZDE.

.

Přehled konzultačních hodin a třídních schůzek:

Konzultační hodiny proběhnou: 18. 10. 2022, 29. 11. 2022, 24. 1. 2023, 21. 3. 2023 vždy od 16:00 do 17:30 hod. 

Třídní schůzka je naplánována na 6. 9. 2022 od 17:00 hod a 16. 5. 2023 od 16:30 hod.